Zamknij
REKLAMA

"Barok wiecznie młody" na mieleckim festiwalu [FOTO]

22:06, 15.08.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Za nami szósty już koncert Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Tym razem dla publiczności zagrali orkiestra Barocco Sempre Giovane oraz Paweł Svoboda.

Koncert czeskich muzyków to szósta propozycja Samorządowego Centrum Kultury w ramach Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. W kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystąpili orkiestra Barocco Sempre Giovane oraz Paweł Svoboda.

„Barocco sempre giovane” (barok wiecznie młody) to kameralny zespół muzyczny rodem z Czech, w skład którego wchodzą młodzi muzycy, którzy upodobali sobie muzykę barokową i wykonują ją na koncertach. Jego członkami są absolwenci i studenci konserwatoriów w Pardubicach i Pradze, JAMU Brno i AMU Praga. Został założony w 2004 roku w Pardubicach przez wiolonczelistę Josefa Krečmera. Ten szeroko znany już dziś zespół kameralny wykonał wiele znaczących koncertów; nagrywa płyty, występuje w telewizji i regularnie współpracuje z czeskim radiem.

Młodzi wykonawcy skupiają się przede wszystkim na muzyce europejskich mistrzów baroku i klasycyzmu, ale mają też w repertuarze utwory współczesne – takie wysłuchała też mielecka publiczność.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mielcokmielcok

1 3

Znowu koncert w kościele, a proboszcz tylko liczy hajs 07:52, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone