Zamknij
REKLAMA

Koncert "Ad gloriam Dei" na odnowionych organach w kościele MBNP

12:13, 21.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Parafia MBNP w Mielcu oraz Chór Modus Vivendi zapraszają na Koncert Muzyki Sakralnej "Ad gloriam Dei" w wykonaniu Chóru Modus Vivendi z Mielca pod batutą Magdaleny Wrażeń oraz organisty Michała Wolana.

Koncert odbędzie się 27 czerwca o godz. 19.45 w Mielcu w kościele MBNP w Mielcu. Wstęp wolny. Będzie to inauguracyjny koncert chóralno–organowy na odnowionych organach, a w programie m.in. msza Karola Studzińskiego, utwory C. Francka, H.J. Botora

CHÓR MODUS VIVENDI - nowo powstały mielecki chór założony z inicjatywy Magdaleny Wrażeń, dyplomantki chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Złożony z ponad czterdziestu doświadczonych pasjonatów śpiewu. W skład zespołu wchodzą w większości uczniowie I i II LO w Mielcu, studenci, jak i chórzyści chóru Akord ZNP i SCK w Mielcu.

MAGDALENA WRAŻEŃ - DYRYGENT

Studentka II roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz nauczanie przedmiotów teoretyczno-muzycznych. Swoje umiejętności dyrygenckie kształci u dra hab. Włodzimierza Siedlika. 

Ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w klasie prof. dra hab. Stanisława Krawczyńskiego. 

Swój dyplom studiów I stopnia przygotowywała w Filharmonii Podkarpackiej, prowadząc prawykonania kilku kolęd Teresy Frączkiewicz- Kirkov. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mielcu w klasie fortepianu mgr. Jana Lubienieckiego. Od wielu lat jest akompaniatorem, a także asystentem chóru Przemienienie w Cmolasie. Była chórzystką Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Brała udział w kursach wokalno-dyrygenckich prowadzonych przez Agnieszkę Franków-Żelazny, Krzysztofa Szydzisza, Jadwigę Gałęskę-Tritt, Janusza Niziołka, Inessę Bodyako (Białoruś) i Matthiasa Beckerta (Niemcy).

Od 2006r. śpiewa w chórze Górecki Chamber Choir, który okazjonalnie współpracuje z Chórem Polskiego Radia. Występowała z nimi w Warszawie, Szczecinie, Siedlcach, Krakowie, Bielsko-Białej, Krynicy-Zdroju, Łodzi oraz Barcelonie, wykonując dzieła wokalno-instrumentalne m.in. 
Msza F-dur  księcia Józefa M.K.Poniatowskiego oraz prawykonania: Symfonia Chrztu Pawła Sydora oraz Symfonia Niepodległości  Sebastiana Perłowskiego. 

Koncertowała z chórem z Akademii Muzycznej w Osijeku (Chorwacja) oraz Narodowej Filharmonii w Mińsku (Białoruś).

MICHAŁ WOLAN - ORGANY

Ukończył Szkołę Muzyczną II st. w Rzeszowie w klasie organów dr. Tomasza Zająca. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie
w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy. Jest także członkiem dwóch chórów: Strzyżowskiego Chóru Kameralnego oraz Podkarpackiego Chóru Męskiego pod dyrekcją prof. Grzegorza Oliwy. Współpracuje także jako akompaniator ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym podczas 
różnych świat, uroczystości i festiwali.

W swoim dorobku ma również występy z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone