Zamknij
REKLAMA

Chóry Akord i Belfersingers wystąpiły z koncertem kolęd

11:30, 05.02.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę (2 lutego) w kościele pw. MBNP wystąpiły dwa świetne chóry. 

Najpierw publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek w interpretacji chóru ZNP i SCK „Akord” pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Kto zna ten chór, nie będzie zdziwiony, że znów otrzymaliśmy popis muzycznych umiejętności wysokiej próby.

W drugiej części gościnnie wystąpił Chór Kameralny „Belfersingers” z Gorlickiego Centrum Kultury pod dyrekcją Łukasza Wódeckiego i z pewnością ten występ nie rozczarował publiczności, wręcz przeciwnie. Muzycy z Gorlic zostali przyjęci przez mielczan niezwykle ciepło.

W finale oba chóry zaśpiewały „Cichą noc”, kolędę, której 200-lecie istnienia świat obchodził hucznie w ubiegłym roku. Ta kolęda jest absolutnie wyjątkowa. Znają ją ludzie na całym świecie bez względu na pochodzenie i religię, śpiewa ją rocznie w ponad 300 językach i dialektach ok. 2 mld ludzi.

Wykonuje się zwykle 3 spośród 6 zwrotek wersji oryginalnej. Z okazji niedawno minionej 200-rocznicy powstania kolędy chóry „Akord” i „Belfersingers” wykonały – wraz z zebrana w kościele publicznością – wszystkie zwrotki tej przepięknej kolędy. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone