Zamknij
REKLAMA

Kolędy i pastorałki zabrzmiały w chorzelowskiej świątyni [FOTO]

16:18, 30.01.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Niezwykły koncert, podczas którego zaprezentowała się Schola Parafialna „Bambicanto”, Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowska Grupa Teatralna oraz ks. Sławomir Krzyżanowski odbył się w niedzielę (27.01) w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. 

Przez blisko półtorej godziny ołtarz chorzelowskiego Sanktuarium zmienił się w scenę, na której wykonywane były najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Ponadto popisy wokalne przeplatane były poezją oraz słowem duszpasterskim. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci ze Scholi Parafialnej „Bambicanto”, którym akompaniowały Karolina Kamuda, Julia Rzeszutek i Amelia Wróbel. Opiekunem duchowym formacji jest ks. Sławomir Krzyżanowski, a grupę prowadzą s. przełożona Krystyna Wiatr, s. Agnieszka Boratyn oraz s. Izabela Dziedzic ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. 

Po występach najmłodszych przyszła kolej na artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz członków Chorzelowskiej Grupy Teatralnej prowadzonych przez Bożenę Telegę, którzy przy akompaniamencie Michała Witka przedstawili program „Zaśpiewajmy Dzieciąteczku”. W dalszej kolejności swój mini recital zaprezentował ks. Sławomir Krzyżanowski. Utwór „Święty czas” wykonany przez wszystkich artystów oraz zgromadzoną publiczność zakończył koncert.    
 
- Dziękuję wszystkim artystom oraz Ośrodkowi Kultury za to piękne misterium w jakim mogliśmy dziś uczestniczyć. Dziękuję również naszym parafianom za obecność w tym niezwykłym świątecznym koncercie. To była piękna artystyczna i duchowa uczta. Jak powiedział Święty Augustyn, kto śpiewa, dwa razy się modli. Dziś, wszyscy tu obecni w wyjątkowy sposób, oddaliśmy hołd wydarzeniom jakie miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu – powiedział na zakończenie koncertu ks. Andrzej Rams, kustosz Sanktuarium i Proboszcz Parafii p. w. Wszystkich Świętych w Chorzelowie. 

Organizatorem wydarzenia była Parafia p. w. Wszystkich Świętych w Chorzelowie oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jusbjusb

0 1

no proszę, ołtarz sanktuarium zamieniono na scenę teatrum
ale się chorzelowski Belzebub ucieszył ?!,
- kiedyś było, oddaj cześć Bogu, bo co boskie to święte, ale czasy nowe więc co Boże twoje to i mnie się przyda 18:36, 30.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone