Zamknij
REKLAMA

Rodzina Pospieszalskich zagrała dla mielczan [ZDJĘCIA]

20:23, 17.01.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

14-osobowy skład rodziny Pospieszalskich wystąpił przed mielecką publicznością w ramach cyklu „Kolędowanie z gwiazdami”. Znana muzyczna rodzina zachęcała do wspólnego śpiewania i radowania się z okresu świąteczno-noworocznego.

W kościele pw. Ducha Świętego odbyło się "Kolędowanie z gwiazdami". Dla mielczan wystąpiła rodzina Pospieszalskich - muzycy niezwykle znani, cenieni i lubiani, zwłaszcza serdecznie przyjmowani w repertuarze kolędowo-pastorałkowym. Muzyczna rodzina wystąpiła z programem "Kolędy Pospieszalskich" w 14-osobowym składzie.

Zagrali i zaśpiewali muzycy dwu pokoleń tej najbardziej znanej, muzycznej rodziny w Polsce. Gdy początkiem lat 90. XX wieku Pospieszalscy nagrali pierwszą płytę z kolędami, wielu członków obecnego składu zespołu nie było jeszcze na świecie.

Podczas koncertu polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w autorskich opracowaniach. Podstawą były wysmakowane klasyczne wersje, nie zabrakło jednak ani folkowych klimatów, ani żywiołowych jazzowo-rockowych aranżacji.

(K.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone