Zamknij
REKLAMA

Mielecka Orkiestra Symfoniczna z towarzystwem chórów wystąpi z Koncertem Niepodległościowym

12:05, 06.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Uroczysty koncert Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie artystycznym hołdem dla tego wydarzenia, jakże ważnego w dziejach naszego kraju. Wydarzenie 11 listopada o godz. 16:00 w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Orkiestra zaprezentuje dzieła wokalne i instrumentalne najwybitniejszych polskich kompozytorów, w sposób szczególny honorując twórczość Stanisława Moniuszki (z uwagi na obchodzony rok moniuszkowski). Nie zabraknie również pieśni patriotycznych w łączonym wykonaniu męskich części czterech lokalnych chórów, w finale zaś zabrzmi Cantus Mielecenzis, gdy do artystów dołączą słuchacze, a wszystko to oprawione interesującymi informacjami o wydarzeniach sprzed wieku na ziemi mieleckiej, o co zadba znany historyk lokalny Józef Witek. 

Mielecka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Franciszka Wyzgi wystąpi z: Chórem I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu pod kierunkiem Pawła Lisa, Chórem II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu przygotowanym przez Agnieszkę Straż, Chórem Nauczycielskim „Akord” ZNP i SCK w Mielcu pod dyrekcją Grzegorza Oliwy, Chórem Męskim Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” w Mielcu przygotowanym przez Macieja Fijałkowskiego. 

W programie usłyszymy utwory: Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Stanisława Moniuszki, Ignacego J. Paderewskiego, Jana Stefaniego, pieśni patriotyczne.

Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Mielca. Organizatorem koncertu jest Mieleckie Towarzystwo Muzyczne.

(M.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jsjs

3 0

Nic nowego jak co roku ,w ten sam sposób obchodzone jest 11 listopada.
Koncert ,chór i wspólne śpiewanie.
Piękny koncert ale mam nadzieję ,że będzie coś więcej , bo to 100 lat niepodległości. A jaj słyszymy rząd dał setki milionów na uczczenie.
Pytane gdzie te setki poszły? Na szczęście w ostatniej chwili jak to ostatnio bywa wymyślono,że będziemy obchodzić cały rok. Myślę ,że nie po to by mieć problem rozliczyć te miliony? 18:52, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone