Zamknij
REKLAMA

Rolnicy świętują dożynki. Mamy zdjęcia!

18:39, 18.08.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Niedziela to dzień, w którym kolejne gminy powiatu mieleckiego świętowały dożynki.

Gmina Mielec dożynki obchodziła w Woli Chorzelowskiej. Do miejscowości tej święto plonów wróciło po kilkudziesięciu latach nieobecności. Jak podkreślał wójt Józef Piątek rolnictwo to filar polskości. - Dziękuję wam za codzienną, ciężką i mozolną pracę wykonywaną w pocie czoła, która jest dla was powodem do dumy. To właśnie wy kultywujecie jeden z filarów polskości i przekazujecie z pokolenia na pokolenie wspaniałe tradycje naszego regionu - zwracał się do rolników Józef Piątek.

Wieńce przygotowało dziewięć miejscowości gminy Mielec. Starostami dożynek byli Joanna Dziekan z Trześni i Marek Nycek z Książnic.

Po 11. latach dożynki gminy Radomyśl Wielki wróciły do Partyni. - Widzimy tu piękną wieś, zadbane domy, mieszkają tu zaradni gospodarze - mówił burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

- Dożynki to jedna z najważniejszych chwil w życiu rolnika, niesie radość i odpoczynek - kontynuował Rybiński. - Ten rok nie był łaskawy, przyroda się jakby obraziła. Co powódź nie zepsuła dopełnił upał. Ale nie jest tak źle, głodem przymierać nie będziemy - dodawał Rybiński.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy przywieźli rekordową liczbę 26 wieńców dożynkowych. To jedyna gmina w regionie mieleckim z tak dużą ilością wieńców. Wśród gości uroczystości był starosta mielecki Józef Lonczak, to pierwsze jego dożynki w tej roli, dotychczas był zastępcą radomyskiego burmistrza.

Z kolei mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy tegoroczne dożynki świętowali w Borkach Nizińskich. - To wioska, która w ostatnich kilkunastu latach poprzez zrealizowane inwestycje, istotnie zmieniła swój wizerunek. W tym miejscu dziękuję wam mieszkańcy Borków za gościnność i otwartość – mówił Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy. 

Gospodarz gminy zwracał się przede wszystkim do rolników. – W dniu dożynek, waszego święta, składam wam szczególne słowa podziękowania za waszą pracę, trud, poświęcenie i przywiązanie do ziemi ojczystej. Przyniesione przez poszczególne sołectwa przepiękne wieńce są symbolem tej pracy. Wasza praca daje żywność i oby jej nigdy nikomu nie zabrakło – dodawał Głaz.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

RodakRodak

12 2

Powiat się bawi, jest kolorowo i radośnie i tak powinny wyglądać wszystkie uroczystości bo ważni są żywi i to co jest teraz i na co zapracujemy . Tym co odeszli wystarczy szacunek i modlitwa i zastanowienie się nad ich błędami zmuszających ich do bohaterstwa przegranego z bardziej racjonalnie myślącymi. 19:20, 18.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No?No?

3 11

A deptuła to był trzeźwy czy pijany??? 06:05, 19.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Jan Jan

3 3

durny jesteś
06:36, 19.08.2019


JózekJózek

2 1

A co cię to ćpunie obchodzi? 17:43, 19.08.2019


PiękniePięknie

4 0

W Woli CHorzelowskiej było pięknie :) Piękne wieńce, ciekawe i smaczne stoiska, miły Starosta :) 11:02, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytający......pytający......

4 0

Czemu usunięto komentarz na temat jakości zdjęć i profesjonalizmu ich wykonania???????? 11:09, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JusbJusb

2 2

nie lubię słowa dożynki, ciarki chodzą po plecach 16:56, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone