Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie JARTE zaprasza na kolejne warsztaty

13:50, 30.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie kulturalne JARTE zaprasza na nowy cykl warsztatów twórczych i seminariów. Nowy cykl pn. „Źródła historii” rusza już 30 lipca i potrwa do 26 sierpnia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

Jarte rozpoczyna drugi cykl warsztatów i seminariów, w którym wspólnie przyglądniemy się różnego rodzaju dokumentom z przeszłości i spróbujemy z nich odczytać historie. Zapisy do udziału w projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” trwają. Zapraszamy osoby w wieku od 17 do 107 lat. Zapisy przez stronę www.jarte.org 

Udział jest bezpłatny. Można przyjść na jedno lub więcej spotkań. Liczba uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

WARSZTAT „POSZUKIWANIE ŹRÓDEŁ HISTORII”

Warsztat przygotuje Was do badania źródeł historii. Poznacie różne źródła historii: różnego rodzaju legitymacje, dokumenty tożsamości, książeczki wojskowe, dyplomy czy listy. Przeanalizujecie ich przydatność w opisywaniu historii. Nauczycie się rozczytywać treść źródeł. Zanurzycie się również w Internecie w poszukiwaniu źródeł historii.

SEMINARIA „ŹRÓDŁA PRZYWRACANIA PAMIĘCI, ŹRÓDŁA OPOWIADANIA HISTORII”

- W tych spotkania to wy samodzielnie będziecie opracowywać przyniesione źródła historii: własne, rodzinne albo te zebrane od mielczan. Będziemy zachęcać was do twórczego i kreatywnego wykorzystania posiadanych dokumentów. Prace trafią na wystawę, którą stworzymy razem z wami w październiku i otworzymy wspólnie w listopadzie w Galerii JARTE w Mielcu. Prace będziemy prezentować także na stronie www oraz w mediach społecznościowych - przekazują organizatorzy.

HARMONOGRAM
WARSZTATY
30 lipca, g. 17:30 – 19:30
6 sierpnia, g. 17:30 – 19:30
SEMINARIA
19 sierpnia, g. 17:30 – 20:30
26 sierpnia, g. 17:30 – 20:3o

Cykl „Źródła historii” poprowadzi Kinga Bielec, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury w zakresie sztuk wizualnych, fotografka. Interesuje się opowiadaniem historii za pomocą łączenia różnych mediów, lubi archiwa domowe i pobudzanie innych do twórczej kreatywności.

Projekt „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Goethe Institut w Krakowie, Gminy Miejskiej Mielec  oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone