Zamknij
REKLAMA

JARTE zaprasza na spotkanie z Grażyną Bochenek

16:04, 01.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Rozmowa o pamięci i milczeniu – spotkanie otwarte z dziennikarką radiową, stypendystką Ministra Kultury w dziedzinie literatury, Grażyną Bochenek, odbędzie się 9 lipca o godzinie 18:00. Stowarzyszenie Kulturalne JARTE zaprasza do Galerii JARTE przy ul. Chałubińskiego 6 w Mielcu na wydarzenie w ramach projektu "Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy".

Grażyna Bochenek opowie o swojej twórczości radiowej – przepięknych, niezwykłych reportażach o artystach i  wybitnych twórcach, odsłoni zaplecze swoich poszukiwań w archiwach, wspomni o nagrywaniu wywiadów i spotkaniach z bohaterami, podzieli się swoim warsztatem na temat słów i dźwięków.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 19:30.

Po spotkaniu, o g. 19:30, uczestnicy projektu [wypełnij formularz] porozmawiają z dziennikarką o swoich własnych pomysłach. Inspiracja, pobudzenie do kreatywności i wymiana doświadczeń płynące ze spotkania mają na celu na przygotowanie autorskiej opowieści w formie dźwiękowej.

Grażyna Bochenek w 2002 roku skończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, tam też obroniła u prof. Tadeusza Lubelskiego w 2008 roku pracę doktorską zatytułowaną „Wizerunki kobiet w kinie PRL-u”.

W latach 2004-2019 była dziennikarką Polskiego Radia Rzeszów. Zajmowała się kulturą, sprawami społecznymi oraz zdrowiem, przygotowywała materiały reporterskie oraz prowadziła programy radiowe.

Najważniejsze wybrane prace to: cykl reportaży „Podkarpacki Poczet Aktorów”  (bohaterowie: Zdzisław Kozień, Kazimierz Opaliński, Tadeusz Kondrat, Marian Łącz), cykl audycji „Szlakiem Tadeusza Kantora”  (realizacja: Wielopole Skrzyńskie, Kraków, Paryż, Florencja, Mediolan), reportaż „Nasi Ukraińcy”  – (I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie POGRANICZE 2015 organizowanym przez Radio Olsztyn), reportaż „Normalni ludzie”  (zrealizowany dzięki stypendium Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, nominacja do Polsko – Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej imienia Tadeusza Mazowieckiego 2016 ), oraz cykl „Rzeszowski Poczet Artystów”  (bohaterowie: Fred Zinnemann i Ignacy Machowski).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

jsjs

2 1

Nie znam Ją bo nie słucham propagandowych kłamliwych mediów zwanych żartobliwie "narodowych" być może to zacna osoba,ale obawiam się ,że trudno w dzisiejszych czasach w mediach narodowych być uczciwą i obiektywną dziennikarką .Być może spotkanie z nią część dział PIS-u w kampani wyborczej,chciałbym się mylic. 23:47, 06.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KoziKozi

1 0

Js jesteś bardzo nie w temacie.
Pani Grażyna została dyscyplinarnie zwolniona z Radia Rzeszów.
A dlaczego to się zainteresuje a nie pisz głupot.

21:14, 10.07.2019


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone