Zamknij
REKLAMA

Noc Muzeów już w ten weekend! Co w Mielcu?

16:55, 15.05.2019 | K.S
Skomentuj

Już w najbliższy weekend Europejska Noc Muzeów. Specjalnie na Was przygotowaliśmy zestawienie imprez, które na tę okazję przygotowały mieleckie ośrodki kultury. Gdzie warto się wybrać? Poniżej zestawienie i odnośniki do szczegółowych programów.

Pierwsze atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Mielcu przygotował Dom Kultury SCK - tam wszystkie wydarzenia dziać się będą już w piątek 17 maja. 

„Kultura nocą” to pomysł na pokazanie Samorządowego Centrum Kultury od podszewki, czyli tych, którzy przygotowują ofertę kulturalną dla mielczan. - Czy nam się to uda? Będziemy się bardzo starać, chociaż liczymy także na Was, drodzy mielczanie, którzy choćby raz na jakiś czas korzystacie z naszej oferty. Zapraszamy do Domu Kultury SCK na majową „Kulturę nocą”. Już 17 maja od godz. 19.30 będziemy czekać na mielczan - zachęca Małgorzata Rojkowicz z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Szczegółowy program poniżej:

[ZT]51581[/ZT]

Z kolei na sobotę swoje atrakcje przygotowało Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”, jak i Pałacyk Oborskich. W tym pierwszym ośrodku już od godziny 12 rozpoczną się warsztaty iluzji ruchu. Później program realizowany będzie przez cały dzień, aż do późnych godzin nocnych – o godz. 22 start projekcji filmu „Sól ziemi” – o fotografie Sebastiao Salgado.

- Jako, że w tym roku obchodzimy 180-lecie fotografii, a w tej dziedzinie specjalizujemy się od lat, stąd nasz program dotyczy tematyki branżowej - informuje Janusz Halisz, kustosz Jadernówki. 

Szczegółowy program Jadernówki poniżej:

[ZT]51560[/ZT]

We wspomnianym już Pałacyku Oborskich kolejne atrakcje – tutaj jednak muzealnicy skupią się na odkrywaniu tajemnic sacrum. W planie od godz. 17 chociażby warsztaty dla najmłodszych i nieco starszych pt. Gotyccy rzemieślnicy wykonują witraż. Później możliwe będzie też zwiedzanie wystawy oraz prezentacja multimedialna pt. "Kościoły ziemi mieleckiej". Wieczorem koncert „Quintmuse”, a na godz. 22 zaplanowano nocne odsłanianie tajemnic bazyliki mniejszej pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu z przewodnikiem. 

Szczegółowy program Pałacyku Oborskich poniżej:

[ZT]51615[/ZT]

W sobotę chętni mogą także skorzystać z obecności w Mielcu wokalistów Akademii Muzycznej w Krakowie – studenci tejże uczelni wspólnie z Orkiestrą Kameralną PSM zapraszają na koncert pieśni Stanisława Moniuszki „Po nocnej rosie”. Koncert w sobotę o godz. 16 w Sali Królewskiej PSM. Szczegóły poniżej:

[ZT]51631[/ZT]

(K.S)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (2)

asdasd

4 9

Nic ciekawego. W zeszłym roku chociaż PZL zrobił fajny event, w tym roku nie ma na co iść 17:57, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZXCBZXCB

8 5

wiele atrakcji wiec jedziem do Rzeszowa.... 20:03, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone