W zawodach brało udział 287 zawodników z 29 klubów województw wielkopolskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Pływacy z Mielca zdobyli 58 medali w tym 12 złotych, 21 srebrnych i 25 brązowych. W klasyfikacji medalowej uplasowali się tuż za podium na 4 miejscu.
Złote medale i Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego wywalczyli:
- Oliwia Trojnacka – I na 100 i 200 m st motylkowym,
- Milena Berezak – I na 200 i 800 m st dowolnym, I na 50, 200 m st grzbietowym
- Mikołaj Wilk – I na 200 m st klasycznym
- Paulina Gąska – I na 200 m st grzbietowym, I na 200 m st zmiennym
- Matylda Malec – I na 200 i 400 m st dowolnym,
- Maja Ftara – I na 200 m st klasycznym
Srebrne medale i Wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego wywalczyli:
- Oliwia Trojnacka – II na 50 m st motylkowym, II na 400 m st dowolnym
- Milena Berezak – II na 100 i 400 m st dowolnym
- Mikołaj Wilk – II na 100 m st klasycznym, II na 400 m st zmiennym
- Adrian Ochalik – II na 100 m st grzbietowym
- Maja Ftara – II na 50 i 200 m st grzbietowym, II na 100 m st klasycznym
- Paulina Gąska – II na 100 m st dowolnym, II na 100 m st grzbietowym
- Matylda Malec - II na 200 m st grzbietowym
- Antoni Pazdro – II na 100 m st grzbietowym
- Oliwier Spandlowski – II na 50 m st motylkowym, II na 200 m st zmiennym, II na 100 m st dowolnym
- Szymon Muciek – II na 100 m st motylkowym
- Piotr Markowski – II na 400 m st zmiennym
- Apostolos Ftaras- II na 50 i 400 m st. dowolnym, II na 200 m st klasycznym
Brązowe medal wywalczyli:
- Oliwia Trojnacka - III na 200 m st dowolnym
- Mikołaj Wilk – III na 50 m st klasycznym, III na 200 m st zmiennym
- Adrian Ochalik – III na 200 m st grzbietowym
- Paulina Gąska – III na 100 m st zmiennym
- Zuzanna Głogowska – III na 800 m st dowolnym
- Piotr Markowski – III na 100 i 200 m st klasycznym, III na 200 m st zmiennym
- Oliwier Spandlowski – III na 200 m st dowolnym, III na 100 m st zmiennym
- Apostolos Ftaras – III na 200 m st zmiennym
- Hubert Muciek – III na 100 m st motylkowym
- Matylda Malec – III na 100 m st dowolnym, III na 100 m st grzbietowym
- Malec Wiktoria – III na 50 i 200 m st grzbietowym
- Maja Ftara – III na 400 m st zmiennym, III na 100 m st grzbietowym
- sztafeta 4 x 50 m st zmiennym dziewcząt (Malec Wiktoria, Oliwia Trojnacka, Maja Ftara i Milena Berezak)
- sztafeta 4 x 50 m st zmiennym chłopców ( Adrian Ochalik, Mikołaj Wilk, Karol Głaz i Antoni Pazdro)
- sztafeta 4 x 100 m st dowolnym dziewcząt (Malec Wiktoria, Berezak Milena, Głogowska Zuzanna i Trojnacka Oliwia)
- sztafeta 4 x 100 m st zmiennym chłopców (Adrian Ochalik, Mikołaj Wilk, Karol Głaz i Filip Blicharz)
Ciekawostka !12:55, 29.11.2022
1 1
https://www.youtube.com/watch?v=Og8Eq38_8OU
? 12:55, 29.11.2022