WIELKA SENSACJA! Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią świata!

00:14, 16.07.2022 Aktualizacja: 00:43, 16.07.2022
Skomentuj Zdjęcia za TVP SPORT Zdjęcia za TVP SPORT

Potężny sukces zawodniczki LKS Stal Mielec! Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal seniorskich lekkoatletycznych Mistrzostw Świata!

To pierwszy medal dla reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które rozgrywane są w amerykańskim Oregonie! Katarzyna Zdziebło z LKS Stal Mielec sprawiła wielką sensację i wywalczyła srebrny medal w chodzie sportowym na dystansie 20 kilometrów!

Mielczanka nie była wymieniana wśród faworytek wyścigu kobiet w chodzie sportowym, jednak już od pierwszych kilometrów lokowała się w ścisłej czołówce. Bardzo długo szła samotnie na trzeciej pozycji, z bezpieczną przewagą nad grupą pościgową. Imponowała techniką, automatyzmem, spokojem. Zdawało się, że ma plan, który realizuje perfekcyjnie.

Tuż przed finałowymi kilometrami minęła drugą w stawce Chinkę Shijie Qieyang, która osłabła. Mielczanka natomiast w tym etapie wyścigu była zawodniczką, która idzie w najszybszym tempie.

Katarzyna Zdziebło pokonała metę z czasem 1:27:31, co oznacza nowy rekord Polski!

Złoto wywalczyła Peruwianka Kimberly Garcia Leon, ona także ustanowiła nowy rekord swojego kraju - 1:26:58. Na starcie stanęło 41 sportsmenek.

To nie koniec emocji w Stanach Zjednoczonych z udziałem Katarzyny Zdziebło. Za kilka dni wystartuje na dystansie 35 kilometrów!