Mielczanie na podium Halowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym

15:46, 29.02.2020 K.S Aktualizacja: 16:23, 29.02.2020

Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny, a Paulina Buziak-Śmiatacz brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na 3000 metrów. Rafał Augustyn zdobył srebrny medal w chodzie na 5000 m.

Niewiele zabrakło Katarzynie Zdziebło, by zostać halową mistrzynią Polski. Agnieszka Ellward przez długi czas szła właśnie za mielczanką, jednak na ostatnim odcinku zaatakowała i wyprzedziła zawodniczkę LKS Stal Mielec.

Zdziebło z czasem 12:56.51 była druga na mecie. Paulina Buziak-Śmiatacz zajęła trzecie miejsce z czasem 13:15.76. Nowa halowa mistrzyni osiągnęła czas 12:52.61.

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu to także start mielczanina Rafała Augustyna. W chodzie na 5000 metrów osiągnął on czas 19:50.18, co dało mu drugie miejsce za Dawidem Tomalą (19:42.96). brązowy medal wywalczył Łukasz Niedziałek (19:54.35).