Katarzyna Zdziebło 21. na świecie!

10:57, 30.09.2019 P.C Aktualizacja: 09:46, 01.10.2019
Skomentuj

To był debiut mielczanki na seniorskich Mistrzostwach Świata w chodzie sportowym na 20 kilometrów.

W nocy rozegrana została rywalizacja kobiet w chodzie sportowym na 20 kilometrów podczas Mistrzostw Świata w Doha, w Katarze.

Zawody przeprowadzone zostało w nocy ze względu na upał. To oznaczało ekstremalne warunki rywalizacji. Światowe media obiegły zdjęcia, które pokazują zawodniczki mdlejące na trasie i wózkami inwalidzkimi odwożone do punktów medycznych.

Po złoty medal sięgnęła Hong Liu, która końcówkę dystansu pokonała w pojedynkę, zostawiając w tyle swoje rodaczki. Liu przeszła 20 km w czasie 1:32:54 godz. Druga była Shenjie Quieyang, a trzecia Liujing Yang.

Jedyną Polką na trasie była mielczanka, zawodniczka LKS Stal Katarzyna Zdziebło. Początek rywalizacji zaczęła spokojnie, trzymała się z tyłu - odpuściła sobie udział w grupie około dwudziestu zawodniczek, które nadawały rytm wyścigowi. - Debiutuje na takiej imprezie, przyjechała po naukę - tak mówili o mielczance komentatorzy Eurosportu.

Ostatecznie Katarzyna Zdziebło upalny start na 20 kilometrów ukończyła na 21. miejscu z czasem 1:38:44. Trasę pokonała czysto pod względem technicznym. Sześć chodziarek nie zdołało ukończyć tego startu.