Wiktoria Raś mistrzynią Polski na 20 kilometrów

19:59, 13.09.2019 | P.C
Skomentuj

Wiktoria Raś z LKS Stal Mielec została Mistrzynią Polski w chodzie sportowym na 20 km w kategorii wiekowej U20. Zawody zostały rozegrane w Gdańsku.

Gdańsk co roku gości chodziarzy, którzy przyjeżdżają do tego miasta na tradycyjne zawody o Puchar Poczty Polskiej.

W tym roku na gdańskich ulicach zostały rozegrane także młodzieżowe Mistrzostwa Polski na 20 kilometrów.

W rywalizacji 20-latków mistrzynią kraju została Wiktoria Raś ze Stali Mielec. Dystans 20 kilometrów pokonała z czasem 1:52:03, blisko 8 minut szybciej od drugiej zawodniczki.

W kategorii U23 startowała Małgorzata Jacher, na metę dotarła na szóstej pozycji.

Junior młodszy ze Stali Mielec Kamil Piecuch wystartował w rywalizacji OPEN na 10 kilometrów. Metę przekroczył jako czwarty, jednak był  najlepszym zawodnikiem swojej kategorii wiekowej.

(P.C)

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).