Wiktoria Raś mistrzynią Polski na 20 kilometrów

19:59, 13.09.2019 P.C Aktualizacja: 23:01, 13.09.2019

Wiktoria Raś z LKS Stal Mielec została Mistrzynią Polski w chodzie sportowym na 20 km w kategorii wiekowej U20. Zawody zostały rozegrane w Gdańsku.

Gdańsk co roku gości chodziarzy, którzy przyjeżdżają do tego miasta na tradycyjne zawody o Puchar Poczty Polskiej.

W tym roku na gdańskich ulicach zostały rozegrane także młodzieżowe Mistrzostwa Polski na 20 kilometrów.

W rywalizacji 20-latków mistrzynią kraju została Wiktoria Raś ze Stali Mielec. Dystans 20 kilometrów pokonała z czasem 1:52:03, blisko 8 minut szybciej od drugiej zawodniczki.

W kategorii U23 startowała Małgorzata Jacher, na metę dotarła na szóstej pozycji.

Junior młodszy ze Stali Mielec Kamil Piecuch wystartował w rywalizacji OPEN na 10 kilometrów. Metę przekroczył jako czwarty, jednak był  najlepszym zawodnikiem swojej kategorii wiekowej.