Radomyślanin wygrał maraton

22:49, 05.08.2019 P.C Aktualizacja: 22:50, 05.08.2019

Tomasz Koczwara z Radomyśla Wielkiego wygrał Złoty Maraton w ramach 7. Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, który miał miejsce w Lądku-Zdroju.

Radomyślanin wystąpił w cieszącym się jedną z większych frekwencji Złotym Maratonie. 45-kilometrową trasę pokonał w czasie 3:42:53. Obok niego na podium stanął Jan Mrazek z czeskiej Pragi (3:51:20) i Stanisław Tomasik - 3:55:30. DFBG ukończyło w sumie 2268 biegaczy i biegaczek, z czego 397 właśnie Złoty Maraton.

Koczwara w tym roku wygrał także bieg główny na 44 km podczas Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, w którym wystartowało 660 osób. Wyzwaniem był nie tylko dystans, ale także śnieg, którego nie brakowało. Radomyślanin dobiegł do mety w rewelacyjnym, jak na panujące warunki, czasie 3 godz. 18 minut.