Udane Mistrzostwa Polska dla LKS Stal!

09:41, 13.07.2019 P.C Aktualizacja: 09:42, 13.07.2019

W dniach 3-5 lipca 2019 roku na stadionie OSiR w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii U20. Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec był reprezentowany przez szóstkę zawodników, która wcześniej uzyskała wyznaczone wskaźniki wynikowe Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wśród reprezentantów LKS Stal Mielec najlepiej wypadła Wiktoria Raś w chodzie na 10 km, zdobywając srebrny medal. Podopieczna Marzeny Kulig powtórzyła sukces z roku ubiegłego z Włocławka.

Rewelacyjnie spisała się Alicja Struzik na dystansie 100 m zajmując czwarte miejsce z nowym rekordem klubu 11.91 (poprzedni należał do Doroty Dydo – 11.94). Podopieczna Tomasza Torby znakomitym startem znalazła uznanie wśród trenerów kadry i została powołana na Mistrzostwa Europy U20 w sztafecie 4x100m. Mistrzostwa odbędą się w dniach od 18 do 21 lipca w szwedzkim Borås.

Gabriela Torba, liderka tegorocznych tabel w trójskoku po zaliczeniu eliminacji z wynikiem 12.13 nie mogła odnaleźć formy z fazy wstępnej konkursu i w ścisłym finale uzyskała jedynie 11.87 metra, co dało w efekcie tylko piąte miejsce.

Także na piątym miejscu ukończyła bieg na 3000 m Adrianna Jabłońska, podopieczna trenera Stanisława Zioło.

W szerokim finale w trójskoku znalazł się również Kamil Wąż. Niestety z powodu kontuzji nie oddał żadnego skoku i ostatecznie zajął 12 lokatę.

Na trzynastym miejscu w biegu na 2000 m z przeszkodami rywalizację ukończył Paweł Dulik (trener Stanisław Zioło).

W punktacji klubowej LKS Stal Mielec zajął 20 miejsce na 199 startujących zespołów.