Mielczanie z sukcesami w międzynarodowych zawodach

12:14, 30.04.2019 P.C Aktualizacja: 12:15, 30.04.2019

W Zaniemyślu koło Kalisza odbyły się XVII Międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. W głównej konkurencji na 20 km kobiet i mężczyzn wystąpili zawodnicy LKS Stal Mielec.

W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Zdziebło z nowym rekordem życiowym 1:32:03. Tym razem podopieczna Marzeny Kulig nie dała żadnych szans swoim pogromczyniom z halowych Mistrzostw Polski. Rezultat uzyskany przez mielczankę jest zaledwie o trzy sekundy gorszy od wyznaczonego minimum PZLA na Mistrzostwa Świata w Doha.

Rafał Augustyn, po niedawnym triumfie na Mistrzostwach Polski na 50 km i uzyskanym minimum na czempionat w Doha i wypełnieniu wskaźnika na swoje czwarte Igrzyska Olimpijskie w Tokio w przyszłym roku, stanął na najniższym stopniu podium.

Kamil Piecuch w debiucie na 10 km w kategorii U18 zdecydowanie pokonał swoich konkurentów uzyskując bardzo dobry rezultat 48:43. Jego młodszy kolega Crystian Ielo był  najszybszy na 5 km (U16) z rezultatem 26:26.

Julita Małaszewicz (U16) na dystansie 3 km dotarła na metę na piątej pozycji - 16:07.

Kolejne zawody tej rangi to Mistrzostwa Polski na 20 km, które odbędą się 22 czerwca na Al. Niepodległości w Mielcu.