SPS Stal Mielec przegrała w Jarosławiu

17:26, 08.02.2020 M.B Aktualizacja: 11:19, 09.02.2020

W meczu siatkarskiej 1. ligi kobiet SPS Stal Mielec przegrała wyjazdowy mecz z San-Pajdą Jadosław 1:3.

Siatkówka, 1 liga
San-Pajda Jarosław - SPS Stal Mielec 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:16)

Mielczanki spotkanie w Jarosławiu rozpoczęły bardzo dobrze, bo od prowadzenia 4:0. Wtedy to interweniował trener San-Pajdy. Czas zmobilizował gospodynie, które zdołały doprowadzić do remisu 4:4.  Stal Mielec nadal jednak była zespołem skuteczniejszym i powoli budowała przewagę, prowadząc 15:11 a nawet 19:13. I tu znowu o czas prosił trener Pajda. Wydawało się jednak, że taka przewaga spokojnie zapewni mielczankom wygraną w pierwszym secie. Drużyna z Jarosławia dokonała jednak niemal niemożliwego - odrobiła straty, wybroniła też dwie piłki setowe, by ostatecznie triumfować 26:24.

Drugi set zaczął się od gry punkt za punkt. Od stanu 6:5 zaczęła rysować się przewaga San-Pajdy Jarosław. Gospodynie zdołały odskoczyć mieleckiej Stali na osiem punktów. Grze drużyny Agnieszki Rabki pomógł wzięty przez trenerkę czas. Siatkarki z Mielca zaczęły odrabiać straty, zbliżając się do prowadzącego Jarosławia na rezultat 17:19. W końcówce gospodynie dominowały już całkowicie zwyciężając 25:18.

Trzecią partię mielczanki rozpoczęły zdecydowanie prowadząc 5:0. Tę kilkupunktową przewagę utrzymywały. Mielczanki były skuteczna w ataku, pomogła również zagrywka. Stal prowadziła nawet do wyniku 11:3 i tego seta miała do końca pod kontrolą. Mieleckie siatkarki tę partię wygrały do 20.

Kolejny set to do pewnego momentu wyrówna gra obu zespołów. Żaden z nich na początku tej partii nie zdołał wypracować wysokiej przewagi. Mielczanki zdołały doprowadzić do wyniku 11:7 i ta przewaga zmobilizowała San-Pajdę, która nie dość, że wypracowała remis, to zaczęła budować kilkupunktową przewagę. Stal Mielec nie potrafiła punktować seriami, nie zagroziła gospodyniom do końca seta, ostatecznie przerywając do 16.