Pewna wygrana mieleckich siatkarek w meczu z Karpatami [FOTO]

18:52, 26.01.2020 M.B Aktualizacja: 10:06, 27.01.2020

Siatkarki Stali Mielec, w meczu 1 ligi, pewnie pokonały Karpaty Krosno 3:0.

Siatkówka, 1 liga
SPS Stal Mielec - Karpaty Krosno 3:0 (25:10, 25:19, 25:14)

SPS Stal Mielec: Michalewicz, Cygan, Mikołajewska, Ściurka, Rzenno, Ząbek - Murdza W., Kucińska - Pfeifer, Woźniczka, Gorzkiewicz

MVP: Agata Michalewicz

Od samego początku to mielczanki kontrolowały mecz z Karpatami. Pierwszego seta Stal rozpoczęła od prowadzenia 4:0, systematycznie budując przewagę nad rywalkami. Przy stanie 14:5 o czas poprosił trener zespołu z Krosna. Na niewiele się to zdało, szkoleniowiec reagował ponownie przy prowadzeniu Stali Mieli 16:5, ale gospodynie nie dały się wybić z uderzenia. Ostatecznie zwyciężyły do 10.

Drugi set był już nieco bardziej wyrównany. Karpaty Krosno prowadziły 5:4, ale wtedy do pracy wzięły się mielczanki. Drużyna gości dotrzymywała siatkarkom Stali tempa do stanu 11:11, potem gospodynie zaczęły zdobywać przewagę punktową, dowożąc do końca seta sześciopunktową różnicę.

Kolejny set to ponownie dominacja mieleckiej Stali. Mielczanki partię tę prowadziły od początku do końca, dobra gra pozwoliła też na wejście zmienniczek - Martyny Gorzkiewicz i Inez Pfeifer. Karpaty Krosno musiały uznać wyższość gospodyń, przegrywając do 14.