SPS Stal wyrwała punkt wiceliderkom

19:23, 19.01.2020 P.C Aktualizacja: 19:24, 19.01.2020

W zaległym meczu 1 ligi siatkarek SPS Stal Mielec rozegrała pięć setów na parkiecie w Poznaniu.

Siatkówka, 1 liga kobiet
Enea Energetyk Poznań - SPS Stal Mielec 3:2 (23:25, 23:25, 25:22, 25:20, 15:13)

Pierwotnie ten mecz miał odbyć się w grudniu, ale został przeniesiony na 19 stycznia. Stal planowała za jednym wyjazdem zagrać w Toruniu i Poznaniu. Pierwszy mecz z Budowlanymi jednak nie doszedł do skutku. Torunianki zostały wycofane z rozgrywek ze względu na problemy finansowe i Stal zapisała na swoim koncie zwycięstwo walkowerem.

W Poznaniu faworytem meczu był Energetyk, który zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze dwa sety padły jednak łupem mielczanek i zapachniało olbrzymią sensacją.

Siatkarki Energetyka rzuciły się do desperackiego odrabiania strat. Poznaniankom udało się przełamać opór mielczanek w trzeciej partii i pozostać w grze. Gospodynie wykorzystały też chwilę słabości Stali i doprowadziły do remisu.

Piąty set był emocjonującą grą nerwów, Stal stawiała się faworytkom na ile potrafiła, nie zdołała jednak zapisać na swoim koncie zwycięstwa. Jedno oczko wywalczone w Poznaniu natomiast może okazać się bardzo cenne.

W 18. rozegranych spotkaniach Stal zgromadziła 20 punktów i utrzymuje się w grze o play-offy, które oznaczałyby także pewne utrzymanie się w 1 lidze na kolejny sezon. Mielczanki zajmują 9-te miejsce.

Wyniki weekendu w 1 lidze siatkarek:

Kolejka 19
Karpaty Krosno  -  SMS PZPS I Szczyrk    1:3    (22:25, 25:21, 19:25, 20:25)
Budowlani Toruń  -  Stal Mielec    0:3    (0:25, 0:25, 0:25)   walkower
AZS Pol. Śląskiej Gliwice      -  SAN-Pajda Jarosław    2:3    (21:25, 25:21, 25:23, 17:25, 8:15)
Energetyk Poznań  -  KSZO Ostrowiec Św.    3:0    (25:17, 25:14, 25:23)
Uni Opole  -  Joker Świecie    2:3    (22:25, 23:25, 25:14, 25:20, 12:15)