Siatkarki Stali zaczęły 2020 rok od porażki

20:39, 04.01.2020 P.C Aktualizacja: 21:03, 04.01.2020

W meczu wyjazdowym SPS Stal Mielec uległa Solnej Wieliczka.

Siatkówka, 1 liga kobiet
Solna Wieliczka - SPS Stal Mielec 3:1 (24:26, 25:18, 25:19, 25:19)

Był to pierwszy mecz mieleckich siatkarek po przerwie na Boże Narodzenie. Planowany na 28 grudnia wyjazd do Poznania został przełożony na styczeń. Stal znów zagrała bez nowego trenera, pierwszy szkoleniowiec Roman Murdza został dwa tygodnie temu odsunięty od swoich obowiązków.

W pierwszym secie sobotniego meczu w Wieliczce kibice oglądali zacięte spotkanie. Chociaż Stal prowadziła nawet 22:16 i 24:20 to miejscowe siatkarki doprowadziły do remisu 24:24! Wymiana przy tym rezultacie była długa i przyniosła piłkę setową dla Stali po ataku Solnej w aut, Stal tę okazję już wykorzystała.

W drugiej partii podrażnione miejscowe pokazały swoją siłę i doprowadziły do remisu w meczu. W secie numer trzy emocje skończyły się przy rezultacie 11:9 dla Solnej. Wówczas siatkarki z Wieliczki zanotowały serię punktową i objęły wysokie prowadzenie 18:9, co praktycznie rozstrzygnęło losy tej części spotkania.

Od przewagi 6:1 mielczanek rozpoczął się set czwarty. Kilka minut jednak wystarczyło by na tablicy pojawił się remis 6:6. Gospodynie pierwszy raz wyszły w tym secie na przewagę 10:9, wygrywały także 16:12. Mielczanki zniwelowały straty do wyników 17:15 i 19:17. Solna jednak zaimponowała końcówką, pierwszą piłkę meczową miała przy rezultacie 24:18, w efekcie set i cały mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść z dużym spokojem.

ZAPIS WIDEO MECZU

Pozostałe wyniki soboty w 1 lidze siatkarek:
AZS Pol. Śląskiej Gliwice      -  Karpaty Krosno    3:0    (25:15, 25:21, 25:16)
Uni Opole  -  Częstochowianka Częstochowa    3:1    (25:14, 25:22, 21:25, 25:22)
Grupa Azoty PWSZ Tarnów  -  KSZO Ostrowiec Św.    3:0    (25:21, 25:16, 25:21)

komentarz(13)

Kibic  Kibic

9 1

jak to bez trenera ??? to kto trenuje siatkarki Stali Mielec ??? przecież Romana Murdzę zarząd już jakiś czas temu odwołał z funkcji trenera , to co trenują same
23:07, 04.01.2020

Do kibicDo kibic

9 1

Trenuje prezes Paweł
23:57, 04.01.2020

WryWry

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

KaszynKaszyn

5 2

Hahaha ale pokraki.
Ogolić i do przedszkola wyslac 00:28, 05.01.2020

fanatykfanatyk

8 1

Brawo trenerze Murdza! Brawo "prezesie" Warzecha! Po raz kolejny pokazaliście jak inteligentnie osłabiacie drużynę jeszcze przed startem rozgrywek. Znowu była zawodniczka Szóstki gniecie nas w parkiet i cieszy się z takiego obrotu sprawy. Poczyniliście zmiany, które w większości nie wniosły niczego dobrego do gry naszej drużyny. Rok temu mimo, że wyniki były równie słabe, gra była bardziej ambitna, mieliśmy jakieś atuty, chociażby w bloku, a wczoraj?! Niechciana przez byłego trenera i aktualnego "prezesa" zawodniczka zdobywa indywidualnie 6 bloków przy 7 (!) naszej całej drużyny.
Mam nadzieję, że coś się zmieni w grze naszego zespołu, bo jak widać zmiana składu przyniosła efekt w pierwszym secie wczorajszego meczu. Ale prawdziwa zmiana gry mogłaby nastąpić dopiero jak pseudo działacz zrezygnuje i przestanie hańbić Klub STAL Mielec. 15:14, 05.01.2020

Odpowiedzi:3

Do fanatykDo fanatyk

2 6

Widzę że rodzina Cur(bądź chłopak) sie odezwała bo nikt nie ma wglądu w takie szczegółowe statystyki 23:12, 05.01.2020

WetWet

6 0

Kopał dołki pod Szóstka teraz zgnoi Stal i siatkówka pójdzie w ... to mu dobrze wychodzi brawo Pawełek ? 11:33, 06.01.2020

5 0

Za stary jestem na bycie zarówno rodziną jak i chłopakiem młodych dziewczyn. A wgląd do statystyk ma każdy kto interesuje się sportem nie tylko przez internet, ale też jest na niemalże każdym meczu swojej drużyny, a moją niewątpliwie od wielu lat jest Stal (zarówno piłkarska jak i siatkarska).
Pozdrawiam i życzę miłego świętowania dnia 3 Króli, przynajmniej MY KIBICE się nie rzucajmy na siebie, bo aktualnie to jedynym wsparciem dla zawodniczek jesteśmy właśnie MY. 16:09, 06.01.2020

WereWere

8 0

Czas aby Pawełek odpuścił i dał dobie spokój bo nie ma pojecia o siatkówce ? 20:02, 05.01.2020

To jaTo ja

7 0

Warzecha sie nadaje ale nie powiem do czego... dotąd z kumplami rył pod Szostka Mielec az se dali spokoj. I co zrobił? Skonczyl mielecka siatkówkę. Szkoda szczególnie dzieciaków, młodzieży ,bo seniorki dadzą sobie rade. Dziekuje za uwage 22:44, 05.01.2020

CurCur

10 0

Nieraz słyszałam
Jak pani Murdzowa napier.. na Curową na trybunach. To teraz mają 22:47, 05.01.2020

QqQq

8 1

Murdza lubial niszczyc zawodniczki (np. Cur), ot tak by pokazać zespołowi ,ze on tu rządzi. Ale zadnemu prezesowi sie nigdy nie postawił . nawet Pawełkowi , bo bał się o swoją kasę 06:57, 07.01.2020

stefan 01stefan 01

5 0

a skad warzecha ma pojęcie czy taka Cur, czy Matejko, czy inne nadaja sie do gry? Przeciez ten gosc nigdy w siatke nie gral, ani nie trenowal. To ze byl sedzia to co z tego? Chodzi i opowiada zwe ma układy to tu to tam. Narazie nie widac tych jego układów w rozwoju mieleckiej siatkówki. boje sie ze to idzie na dno 14:56, 07.01.2020