Siatkarki Stali Mielec przegrały w Świeciu

20:10, 30.11.2019 M.B Aktualizacja: 21:53, 01.12.2019

SPS Stal Mielec przegrała wyjazdowe spotkanie z Joker Świecie. Mielczanki uległy 1:3.

Siatkówka, 1 liga
Joker Świecie - SPS Stal Mielec 3:1 (25:23, 25:20, 15:25, 25:18)

Joker:
Lewandowska (2), Kukulska (8), Brzoska (12), Wenerska (1), Nowacka (11), Kowalska (20), Żurawska (libero, 1) oraz Miechowicz (8) i Majkowska (6)
Stal: Ząbek (9), Rzenno (7), Mikołajewska (10), Woźniczka (11), Michalewicz (1), Cygan (13), Murdza (libero) oraz Kucińska 9libero), Gorzkiewicz (3), Głaz, Dzida i Pfeiffer (1)

Gospodynie, aktualne liderki rozgrywek, były wielkimi faworytkami tego meczu.  W pierwszej partii gra obu drużyn nieco falowała. Początek był wyrównany, na chwilę odskoczył Joker, ale Stal szybko starty odrobiła by… znów pozwolić świeciankom na wypracowanie sobie większej przewagi. Podopieczne Romana Murdzy rzuciły się jeszcze w pogoń w końcówce seta, jednak prowadzenie Jokera było na tyle bezpieczne, że przyniosło przewagę w całym spotkaniu.

Początek drugiej partii był wyrównany, tym razem jednak przewaga Jokera urosła szybko do znacznych rozmiarów i gospodynie łatwo wyszły na przewagę 2:0 w setach.

Trzeci set to zamiana ról. Stal błyskawicznie zbudowała sobie wielką przewagę, głównie dzięki dobrej zagrywce, rozbiła gospodynie i pozostawała z nadziejami na tie-breaka.

Mielczanki starały się przeciwstawić podrażnionym rywalkom w czwartej odsłonie meczu. Robiły co mogły by faktycznie doprowadzić do remisu w meczu. Joker jednak mylił się rzadko i wywalczył różnicę 20:15 na swoją korzyść. To był przełom dla tego seta. Gra mieleckiej drużyny się wówczas rozsypała i Joker zanotował komplet punktów.

Wyniki weekendu:
SMS PZPS I Szczyrk  -  Częstochowianka Częstochowa    3:0    (25:22, 25:17, 25:22)
KSZO Ostrowiec Św.  -  SAN-Pajda Jarosław    1:3    (25:20, 16:25, 17:25, 15:25
Joker Świecie  -  Stal Mielec    3:1    (25:23, 25:18, 15:25, 25:18)
PWSZ Tarnów  -  Budowlani Toruń    3:0    (25:16, 25:18, 25:18)
Energetyk Poznań  -  Solna Wieliczka    3:1    (25:20, 25:21, 23:25, 25:19)
Uni Opole  -  AZS Pol. Śląskiej Gliwice        01-12-2019,  19:15
Karpaty Krosno    pauzuje

W dwunastu rozegranych meczach SPS Stal Mielec zdobyła 13 punktów i plasuje się na ósmej pozycji.