19:41, 09.11.2019 P.C Aktualizacja: 22:12, 10.11.2019
Skomentuj

Tylko jeden punkt ze Szczyrku przywiozą do Mielca siatkarki SPS Stal Mielec.

Siatkówka, 1 liga kobiet
SMS PZPS I Szczyrk  -  SPS  Stal Mielec    3:2    (21:25, 26:24, 22:25, 29:27, 15:8)

SMS:
Piasecka (11), Damaske (25), Stefanik (7), Hyży (7), Szczotkiewicz (2), Szlagowska (16), Mazur (libero) oraz Czyrniańska (2), Szmajduch, Borowczak (9), Łazowska (4), Pierzchała (3), Poreda i Kubas (libero)
Stal: Rzenno (9), Głaz (15), Mikołajewska (14), Pfeifer (11), Michalewicz (5), Cygan (10), Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Ściurka (5), Artiuszenko i Kucińska (libero)

Wyjątkowego pecha mają mielczanki w tym sezonie. To już czwarte spotkanie, w którym SPS Stal Mielec schodzi pokonana po meczu liczącym pięć setów. Sobotni bój w Szczyrku był pełen zwrotów akcji i emocji.

Już pierwsza partia mogła zwiastować emocje w całym meczu. Prowadziła raz jedna, raz druga ekipa, aż do stanu 21:21. Wówczas zespół Romana Murdzy złamał opór miejscowych i objął prowadzenie w meczu.

Drugi set to gra punkt za punkt, która musiała doprowadzić do końcówki na przewagi. Tu drugą piłkę setową wykorzystały gospodynie.

Mielczanki wyszarpały natomiast zwycięstwo w trzecim secie. Najpierw minimalnie przeważała Stal, później SMS. Znowu przy remisie 21:21 lepiej punktowały przyjezdne i przy pierwszej okazji skończyły set na swoją korzyść.

Decydująca dla losów spotkania okazała się czwarta odsłona. Gospodyniom udało się zbudować przewagę 22:18, ale nie udało się spokojnie tego seta zakończyć. Stal doprowadziła do remisu 24:24 i zaczęła się gra nerwów. Mielczanki długo stawiały opór młodym talentom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS, ale nie były w stanie odwrócić losów tego seta i musiały szykować się do tie-breaku.

Niestety, Stali zabrakło siły by w piątej partii spróbować zdominować młody zespół ze Szczyrku. To gospodynie kontrolowały grę. Objęły przewagę 9:4 i pewnie zakończyły cały mecz ze zwycięstwem na swoim koncie.