Przełamanie siatkarskiej Stali. Wygrana z Toruniem [FOTO]

20:03, 26.10.2019 M.B Aktualizacja: 20:07, 26.10.2019
Skomentuj

Drużyna SPS Stal Mielec wreszcie się przełamała i odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo we własnej hali. Mieleckie siatkarki pokonały Budowlanych Toruń.

Siatkówka, 1 liga
SPS Stal Mielec - Budowlani Toruń 3:1 (25:15, 24:26, 25:11, 25:15)

Siatkarki mieleckiej Stali nie miały większych problemów w pokonaniu Budowlanych Toruń. Zespół gości jedynie w drugiej partii zdołał nawiązać walkę.

W pierwszym secie to mielczanki od początku do końca kontrolowały grę. Szybko wypracowały pięciopunktową przewagę, choć w pewnym momencie drużyna gości zdołała zbliżyć się na dwa punkty. Mielczanki nie dały sobie jednak wydrzeć przewagi i pierwszą partię zakończyły z wynikiem 25:15.

Przez większość drugiego seta to również Stal prowadziła, mając dwu-trzypunktową przewagę. Zespół z Torunia w końcówce zdołał jednak doprowadzić do remisu 18:18, a później wyjść na prowadzenie 22:19 i to mielczanki musiały gonić wynik. Swoją pierwszą piłkę setową drużyna gości zmarnowała, ale ostatecznie doprowadziła do wygranej 26:24.

Kolejne dwa sety to już zupełna dominacja mielczanek. Gospodynie w obu partiach miały przewagę kilkunastu punktów. Trzeciego seta wygrały do 11, a czwartego do 15.