Czwarta porażka Szóstki z rzędu [FOTO]

00:33, 06.01.2019 P.C Aktualizacja: 14:39, 06.01.2019

W meczu 1 ligi siatkarek UKS Szóstka Mielec uległa tarnowiankom. Mielczanki nie ugrały nawet seta.

Siatkówka, 1 liga kobiet
UKS Szóstka Mielec - Grupa Azoty PWSZ Tarnów    0:3    (24:26, 15:25, 19:25)

Złe wieści dotarły do Mielca na kilka dni przed sobotnim meczem z tarnowską drużyną. W kolejce zaplanowanej na 29 grudnia Karpaty Krosno sprawiły niespodziankę i pokonały Jokera Świecie, tym samym znacznie powiększyły przewagę nad drugą od końca Szóstką, a dzisiaj ta ekipa wyskoczyła nawet ze strefy play-out. Kilka tygodni temu krośnianki sąsiadowały z Szóstką w ligowej tabeli.

Sytuacja mielczanek staje się bardzo trudna. Z zaledwie trzema wygranymi meczami Szóstka tkwi niemal na samym dole tabeli 1 ligi i traci nadzieje na ucieczkę ze strefy drużyn skazanych na walkę o utrzymanie. Dzisiaj można spodziewać się, że Szóstkę w marcu czeka gra w play-outach, a rywalem będzie ktoś z grona zespołów zajmujących miejsca od 12 do 9: Mazovia Warszawa, Budowlani Toruń, Karpaty Krosno i AZS Gliwice.

Podopieczne Romana Murdzy meczem z Grupą Azoty PWSZ Tarnów nie poprawiły swojej sytuacji w tabeli. Jesienią w Tarnowie sprawiły sensację wygrywając 3:2, w sobotę w Mielcu emocje skończyły się w połowie drugiego seta. Pierwszą partię tarnowianki wygrały na przewagi, przy dużych nerwach i  kontrowersjach. W drugim secie przyjezdne odskoczyły w połowie partii i zgasiły chęci mielczanek do walki. Trzeci set nie miał już większej historii. Niestety, Szóstka weszła w kolejną w tym sezonie serię porażek, to już czwarta porażka z rzędu.

Szóstka Mielec po 18. kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli z 9. punktami na koncie. Tarnowianki po wygranej w Mielcu wskoczyły na 3. lokatę, mają 39 punktów, pięć mniej od liderującego Energetyka Poznań.