Emocjonujący mecz w Tarnowie i wygrana UKS Szóstki Mielec

10:18, 21.10.2018 M.B Aktualizacja: 17:07, 21.10.2018

UKS Szóstka odniosła swoje drugie zwycięstwo w obecnym sezonie 1 ligi. Mielczanki wykazały się ogromną wolą walki i przegrywając 0:2, zdołały wygrać w tie-breaku.

Siatkówka, 1 liga
Azoty PWSZ Tarnów - UKS Szóstka Mielec 2:3 (25:15, 25:14, 22:25, 28:30, 13:15)

Pierwsze dwa sety wskazywały na gładkie zwycięstwo faworyzowanych gospodyń. Mielczanki wydawały się stremowane grą przy licznej i głośnej tarnowskiej widowni, mimo dopingu grupy fanów z Mielca.

W trzecim secie gospodynie nieco obniżyły poziom koncentracji, nic już nie mając do stracenia siatkarki Szóstki Mielec ruszyły do natarcia i wygrały set, dając sobie nadzieję na doprowadzenie do tie-breaka.

W czwartej partii tarnowianki przeważały 22:18 i wydawało się, że wkrótce mecz zakończy się definitywnie. Dwie udane akcje siatkarek Szóstki sprawiły, że młody zespół z Mielca zaczął się pozytywnie napędzać i szybko doprowadził do końcówki seta na przewagi. Wojna nerwów trwała bardzo długo, gospodynie nie potrafiły zagrać bez swoich błędów i kibice musieli szykować się na tie-breaka.

Piąta partia zaczęła się od przewagi Szóstki Mielec, której miejscowe nie były w stanie zniwelować i ostatecznie zwycięstwo wyszarpała Szóstka. To spora niespodzianka w 1 lidze siatkarek!