Enea Cup po raz piąty. Kto najlepszy? [FOTO]

09:42, 05.11.2021 PC Aktualizacja: 09:43, 05.11.2021

W Szkole Podstawowej Nr 7 w Mielcu odbył się wczoraj finał turnieju piłki ręcznej Enea Cup 2021 dla klas 4-8.

- Zakończyliśmy piątą edycję Enea Cup 2021. Turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe: 4- 6 klasa i 7-8 klasa. W ciągu roku udział w turnieju wzięło ponad 150 dzieci z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. W czwartek, w Mielcu wystąpiły najlepsze drużyny wyłonione podczas wcześniejszych etapów - informuje klub Handball Stal Mielec.

W grupie 4-6 klasa pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Staszowa. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Mielcu. Trzecie miejsce należało do Szkoły Podstawowej z Malinia. Na czwartym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek z Rzeszowa

Najlepszymi zawodnikami z drużyn, w tej kategorii wiekowej byli: Michał Podyma (SP Staszów), Kacper Cecuła (SP 11), Krzysztof Turkosz (SP Malinie), Nikodem Rokosz (Rzeszów).

W grupie 7-8 klasa zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Czajkowa. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Malinia. Trzecie miejsce należało do Szkoły Podstawowej Nr 1. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

Najlepszymi zawodnikami z drużyn, w tej kategorii wiekowej byli: Adrian Dawid (SP Czajków), Karol Hyjek (SP Malinie), Antoni Rżany (SP 1), Mateusz Kulpa (SP Radomyśl Wielki)

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i koszulki. - Dzięki Enea Elektrownia Połaniec i Województwu Podkarpackiemu możemy szerzyć zainteresowanie piłką ręczną wśród młodzieży oraz umożliwić dzieciom powrót do zdrowej rywalizacji i kondycji po tak ciężkim czasie jakim jest pandemia. Dzieci miały też fantastyczną okazję  spotkać się ze szczypiornistami Handball Stal Mielec, posłuchać Ich cennych rad oraz zebrać autografy. Piękne koszulki, w których grali młodzi zawodnicy ufundowała firma Magda Nadruki Mielec - komunikuje klub Handball Stal Mielec.