Wygrana SPR Stali z Padwą Zamość w Memoriale Weryńskiego [FOTO]

19:31, 20.08.2021 M.B Aktualizacja: 19:34, 20.08.2021
Skomentuj

W piątek i sobotę rozgrywany jest Memoriał im. Antoniego Weryńskiego. W pierwszym meczu turnieju SPR Stal Mielec pokonała Padwę Zamość.

Piłka ręczna, Memoriał A. Weryńskiego
SPR Stal Mielec - MKS Padwa Zamość 31:25 (14:13)

SPR Stal Mielec: Dekarz, Procho - Wilk, Monczka, Sobut, Pribanić, Valyntsau, Smolikau, Adamczuk, Petrović, Ivanović, Krupa, Sobczyk

Mecz SPR Stali z Padwą Zamość był pierwszym spotkaniem IX Memoriału Antoniego Weryńskiego. Oba zespoły równo zaczęły ten mecz, rzucając bramka za bramkę. W 12 minucie tablica wyników wskazywała 5:5. Później znacznie skuteczniejsza była Padwa Zamość. Zawodnicy Stali przez kilka minut nie potrafili trafić do bramki gości. Ci zdołali za to wypracować 3 punkty przewagi.

Sygnał do lepszej gry dał Pribanić, zaraz po nim skuteczny w ataku był Smolikau. W 20 minucie spotkania goście jednak nadal prowadzili 10:8. Przewagę zniwelował rzut Sobuta, a także skuteczna interwencja Procho w bramce Stali. Biało-niebiescy do remisu zdołali doprowadzić w 23 minucie meczu. Ostatecznie na przerwę z wygraną zeszli mielczanie.

Druga połowa zaczęła się od mocnej ofensywy Stali. Skuteczni byli Smolikau, Adamczuk, a dzięki szybkiemu, dalekiemu podaniu Dekarza, punkt dla Stali zdobył Wojdak. Po 37 minutach meczu mielecka drużyna prowadziła już 20:14.

SPR Stal do końca kontrolowała przebieg gry, choć nieco nerwowo zrobiło się w 55 minucie kiedy Padwa zdołała zbliżyć się na wynik 26:25. Mielczanie byli jednak skuteczni, goście popełnili też kilka błędów, przez co finalnie Stal zwyciężyła 31:25.