SPR STAL MIELEC - AZOTY PUŁAWY. Emocje były, punktów nie ma [FOTO]

14:39, 08.05.2021 P.C Aktualizacja: 11:52, 09.05.2021
Skomentuj Fot. MARTA BADOWSKA Fot. MARTA BADOWSKA

Walcząca o utrzymanie w PGNIG Superlidze Stal podejmuje faworyta do medalów z Puław.

Piłka ręczna, PGNIG Superliga mężczyzn
SPR STAL MIELEC - AZOTY PUŁAWY
28:31 (13:18)

STAL: Wiśniewski, Andelić - Wilk 1, Janyst, Oliveira 7, Flont, Nowak 1, Valyntsau 3, Adamczuk 1, Petrovic 1, Krytski 2, Ivanovic 7 (2), Krupa 5.
Karne: 2/2
Kary: 14 min (Flont, Nowak, Valyntsau, Petrovic, Krupa - po 2 min, Ivanovic - 4 min)
Trener: Dawid Nilsson

AZOTY: Zembrzycki - Akimienko 8 (1), Łangowski 2, Podsiadło 6, Przybylski 3, Szyba 1, Rogulski 3, Kowalczyk 2, Dawydzik 2, Gumiński 1 (1), Seroka 2, Jarosiewicz 1.
Karne: 2/2
Kary: 8 min (Przybylski, Rogulski - po 2 min, Dawydzik - 4 min)
Czerwona kartka: Dawydzik (44 min - niesportowe zachowanie)
Trener: Robert Lis

Sędziowie: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek (Kielce)

[FOTORELACJA]8599[/FOTORELACJA]

Przebieg meczu:
5 min - 2:4, 7 min - 3:4, 10 min - 4:7, 14 min - 7:9, 16 min - 7:9, 18 min - 9:9, 20 min - 9:12, 25 min - 11:16, 30 min - 13:18, 35 min - 16:19, 38 min - 16:21, 40 min - 18:22, 45 min - 21:23, 47 min - 21:25, 51 min - 22:26, 55 min - 24:27, 58 min - 25:29, 60 min - 28:31

Pierwsze 10 minut spotkania było wyrównane, gra toczyła w szybkim tempie, jednak mielczanie marnowali swoje wyśmienite okazje rzutowe i w efekcie faworyt z Puław prowadził od pierwszego gwizdka.

W 14 minucie zacięli się goście, dwukrotnie chybili, a rzut ze skrzydła złapał Wiśniewski. Stal odpowiedziała szybką akcją i bramką Oliveiry, ale w kolejnej wyśmienitej okazji Brazylijczyk obił słupek i Biało-Niebiescy zmarnowali szansę na kontakt z przeciwnikiem.

Kryzys Azotów jednak trwał dłużej i w 17 minucie Oliveira wykończył kontrę niwelując straty do jednego trafienia. Rzutem z drugiej linii Ivanović doprowadził do remisu w 18 minucie.

Wyrównanie rezultatu zadziałało na zespół Dawida Nilssona fatalnie. Zgubili piłkę w dwóch kolejnych próbach ofensywnych i pozwolili Azotom na łatwe zbudowanie kolejnej przewagi, znów trzech bramek!

Kolejne minuty przypominały początek meczu, gra była wyrównana, Stal znów walczyła, ale to Azoty budowały sobie większą przewagę. Na przerwie wynosiła ona już pięć trafień.

Po rzucie przez całe boisko Valyntsau w 34 minucie Stalowcy znów zmniejszyli różnicę do trzech trafień i odzyskali nadzieję na skuteczną walkę z Azotami. Goście jednak nie chcieli dopuścić do nerwowej gry i szybko wypracowali sobie znów pięć oczek przewagi, wykorzystali błędy mielczan w ofensywie.

Stal się jednak stawiała. W 40 minucie znów rzutem przez cały parkiet trafił Valyntsau! Dłuższy fragment meczu prowadzenie ekipy z Lubelszczyzny utrzymywało się na dystansie czterech trafień. Kontra wykończona przez Rafała Krupę w 44 minucie ucięła z tego dystansu jedną bramkę i w tym meczu mogło się wszystko zdarzyć. Szczególnie, że chwilę później nerwy wzięły górę i doszło na boisku do przepychanek.  Czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył po tym zdarzeniu obrotowy z Puław Dawid Dawydzik.

Rzutem do pustej bramki w 45 minucie Krupa znów zniwelował stratę mielczan, tym razem do dwóch bramek.

Ale Stal miała spore kłopoty, bo musiała grać w podwójnym osłabieniu, przy jednym wykluczeniu w Azotach. To gościom pozwoliło ostudzić zapędy mielczan i znów odskoczyć na cztery bramki w 47 minucie (25:21).

Zembrzycki lewą ręką odbił rzut Oliveiry i Azoty dostały szansę na powrót do wysokiego prowadzenia. Na dziesięć minut przed końcem przeważały już 26:21 i wydawało się, że tylko kataklizm mógł im odebrać wygraną.

Tyle, że nagle na boisku zapanował chaos. Stal gubiła się w ataku, ale ofensywa zaczęła męczyć także puławian. W 55 minucie Petrovic dobił próbę Oliveiry i Biało-Niebiescy odzyskali jeszcze nadzieje, bo ulegali przyjezdnym trzeba trafieniami.

Parada Wiśniewskiego zafundowała Stali okazję do odrobienia jeszcze jednego oczka, ale Valyntsau zaliczył faul w ataku w 57 minucie. Ten moment zadecydował o wyniku końcowym, Azoty ekspresem odjechały znów do czterech trafień przewagi i spokojnie zakończyły mecz swoim zwycięstwem.