W sobotę SPR Stal gra z Azotami Puławy

11:54, 07.05.2021 M.B Aktualizacja: 11:55, 07.05.2021

W najbliższą sobotę w SPR Stal Mielec we własnej hali podejmie Azoty Puławy. Początek meczu o godzinie 14:30.

Ligowa tabela oraz ostatnie wyniki nie pozostawiają złudzeń. SPR Stal w tym roku wygrała zaledwie jedno spotkanie i cały czas okupuje przedostatnie miejsce w tabeli. Mielczanie mają tylko dwa punkty przewagi nad ostatnim Piotrkowianinem, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o utrzymanie.

Co innego Azoty Puławy. Podopieczni Roberta Lisa, który kilka tygodni temu na tym stanowisku zastąpił Larsa Walthera, zajmują trzecie miejsce w tabeli i pewnie zmierzają po pierwsze od 2018 roku ligowe podium.

Zawodnicy SPR Stali zapowiadają jednak twardą walkę. – Każdy wie, jakim zespołem są Puławy – podkreśla były zawodnik Azotów, a obecnie gracz SPR Stali Mielec, Kacper Adamczuk. – Azoty to bez wątpienia jeden z najlepszych zespołów w Polsce. Musimy więc zagrać bardzo konsekwentnie, walczyć na całego i dać z siebie wszystko.

- Puławy mają mocną obronę i szybką kontrę - z niej zdobywają sporo bramek - zaznaczał zawodnik Stali.

Dla obu drużyn będzie to również powrót na ligowe parkiety po przerwie reprezentacyjnej. - Ta przerwa pozwoliła nam też na pewno odpocząć, dostaliśmy parę dni wolnego, mogliśmy zresetować głowy i pomyśleć, co nam nie szło w tych poprzednich meczach. Teraz wróciliśmy z czystymi głowami, zaczęliśmy wspólnie pracować na treningach nad tym, co nie wychodziło w grze, wprowadziliśmy nowe rzeczy. Jestem dobrej myśli - dodaje Kacper Adamczuk.

W swoim ostatnim meczu Azoty Puławy pokonały Torus Wybrzeże Gdańsk. Z kolei SPR Stal Mielec musiała uznać wyższość Chrobrego Głogów w wyjazdowym spotkaniu.