SPR STAL MIELEC - MKS ZAGŁĘBIE LUBIN. Witkowski zatrzymał Miedziowych! [FOTO]

18:06, 28.03.2021 P.C Aktualizacja: 23:53, 29.03.2021

Biało-Niebiescy wreszcie wygrali. Wreszcie zagrali twardo, z charakterem i wytrzymali nerwowo końcówkę! Przełamali się po ośmiu kolejkach

Piłka ręczna, PGNIG Superliga mężczyzn
SPR STAL MIELEC - MKS ZAGŁĘBIE LUBIN 23:21 (12:11)

[FOTORELACJA]8528[/FOTORELACJA]

Stal: Witkowski (17/38 - 45 proc.) - Adamczuk 5, Wojdak 4, Monczka 4 (1), Petrović 4, Wilk 2, Krupa 2, Krycki 1, Valyntsau 1, Flont, Oliveira, Janyst
Karne: 1/1
Kary: 12 min. (Ivanović - 4 min, Krupa - 4 min, Petrović, Monczka)
Czerwona kartka: Valyntsau, za faul - 60 min.

Zagłębie: Schodowski (13/35 - 37 proc.) - Moryń 6, Netz 4, Chychykalo 4, Netz 3, Marciniak 3, Bogacz 2, Sroczyk 2 (1), Adamski, Pawlaczyk, Tokaj, Kupiec, Pietruszko, Hajnos
Karne: 1/3
Kary: 4 min. (Adamski, Pietruszko)

Sędziowie: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice)
Delegat ZPRP: Robert Martyniuk (Zamość)

PRZEBIEG MECZU: 3:1 - 5 min, 4:4 - 10 min, 4:5 - 16 min, 7:7 - 21 min, 10:8 - 26 min, 10:10 - 29 min, 12:11 - 30 min, 14:13 - 36 min, 16:14 - 40 min, 16:16 - 43 min, 16:16 - 46 min, 16:16 - 48 min, 18:18 - 51 min, 19:19 - 52 min, 20:19 - 54 min, 22:20 - 56 min, 22:21 - 57 min, 23:21 - 58 min, 23:21 - 60 min

Pierwsze pięć minut minęło pod znakiem ofensywy Stali, która wykorzystała fakt, że rywale szybko złapali karę dwóch minut i odskoczyła na prowadzenie 3:1. Rzut karny obronił natomiast Witkowski. Goście odrobili straty pięć minut później, remis 4:4 osiągnęli sprytnym rzutem z biodra.

Szybko mielczan dopadły koszmary poprzednich meczów, czyli fatalna skuteczność. Z kolejnego golkipera - tym razem Marcina Schodowskiego - robili bohatera. Dwukrotnie trafił w niego Valyntsau i lubinianie wyszli na prowadzenie 5:4 w 16 minucie.

Kolejne kapitalne akcje w bramce Witkowskiego i trafienia Adamczuka oraz Wilka pozwoliły Stalowcom na wyhamowanie naporu Zagłębia i przewagę 7:6 w 20 minucie.

Gra w przewadze pozwoliła Biało-Niebieskim na odzyskanie dwubramkowej różnicy, a zrobił to efektownie Petrovic. 10:8!  Podrażnieni Miedziowi szybko doprowadzili do remisu, w czym pomogła im gra w przewadze. W mieleckim zespole był jednak Adamczuk, który bombardował lubińską bramkę rzutami z dystansu i Mielec nadal minimalnie przeważał. Pierwsza połowa zakończyła się zaskakującym trafieniem Petrovicia, który z rzutu wolnego po końcowej syrenie przebił piłkę przez mur.

Po zmianie stron zobaczyliśmy twardą walkę w obronie w wykonaniu obu zespołów, to musiało oznaczać wynik na granicy remisu. Nadal jasnym punktem po mieleckiej stronie parkietu był bramkarz Witkowski. W 38 minucie Monczka pewnie rzucił karnego i gospodarze znów przeważali dwoma bramkami 15:13. To prowadzenie powinno być wyższe, ale kolejną stuprocentową sytuację zmarnował w tym meczu Valyntsau.  A jego koledzy jeszcze do tego dołożyli dwa słabe rzuty i w 43 minucie znów tablica wyników pokazywała remis. Zareagował trener Dawid Nilsson przerwą na rozmowę.

Goście mieli swoją okazję do przejęcia kontroli nad spotkaniem, ale nie wykorzystali gry w przewadze. Zatrzymał ich Witkowski. Tyle, że i mielczanie przegrywali pojedynki z golkiperami z Lubina. W efekcie przez kilka minut wynik nie drgnął.

Okres nieskuteczności przełożył się na przewagę gości jednym trafieniem w 50 minucie. Efektownie z koła, rzutem tyłem, odpowiedział Petrovic. Przebił się wreszcie z dystansu Monczka i Stal zatrzymała Zagłębie, ale lubinianie odgryzali się po szybkich wznowieniach i w końcówkę spotkania weszliśmy przy wyniku remisowym 19:19.

Krupa wpadł na bramkarza Schodowskiego i zobaczył karę dwóch minut w 53 minucie. To pozwoliło Zagłębiu nadal trzymać się remisu. Parada Witkowskiego dała natomiast szanse jego kolegom na dwie bramki różnicy w 56 minucie. Indywidualną akcją zrobił to Monczka!

W hali kotłowało się. Zagłębie znów ruszyło po szybkim wznowieniu i wywalczyło grę w przewadze, po faulu i karze Petrovicia w 57 minucie. W osłabieniu trafił z drugiej linii Monczka i na 2 minuty i 26 sekund przed końcem spotkania Stal prowadziła 23:21!

Trener gości ustawił grę swojego zespołu podczas przerwy na żądanie, ale znów okazał się lepszy w bramce Witkowski! Na 62 sekundy przed końcem Stal miała piłkę, a Nilsson tym razem domawiał na przerwie jak rozegrać decydującą minutę.

Zespół z Mielca zmarnował swoją akcję ofensywną, ale w obronie urządził prawdziwą bijatykę. Witkowski obronił karnego i Stal wreszcie wygrała!