SPR Stal przegrała w Zabrzu. Emocje w końcówce [FOTO, WIDEO]

18:30, 06.09.2020 M.B Aktualizacja: 15:05, 07.09.2020
Skomentuj Fot. SPR STAL MIELEC Fot. SPR STAL MIELEC

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi SPR Stal Mielec przegrała z Górnikiem Zabrze 25:27. Przez większą część meczu gospodarze trzymali bezpieczną przewagę punktową, jedna w końcówce Stal zdołała odrobić straty i doprowadzić do remisu. Jednak ostatnie sekundy meczu zadecydowały o wygranej Górnika.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
Górnik Zabrze - SPR Stal Mielec 27:25 (16:11)

[FOTORELACJA]8254[/FOTORELACJA]

Górnik Zabrze: Galia, Skrzyniarz - Tomczak 6, Sluijters 3, Bondzior 3, Daćko 3, Gogola 3, Kondratiuk 2, Czuwara 2, Łyżwa 2, Bushkou 1, Bis 1, Dudkowski 1
Karne: 5/5
Kary: 14 min. (Sluijters - 6 min., Bis - 4 min., Gogola, Adamuszek
Czerwona kartka: Sluijters - 54 min.

SPR Stal Mielec: Witkowski, Andelić - Oliveira 9, Krupa 6, Kornecki 4, Krytski 2, Petrovic 1, Ivanović 1, Wilk 1, Janyst 1, WValyntsau, Olszewski
Karne: 0/2
Kary: 8 min. (Petrovic - 4 min., Oliveira - 4 min.)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Przegrana, która daje nadzieję na dobry sezon. Tak porażkę w Zabrzu opisują kibice Stali. Ostatnie wyprawy mielczan na Śląsk kończyły się nawet klęskami. Tym razem zespół z Mielca o punkty bił się do ostatnich sekund, a emocje były olbrzymie.

Przepaść dzieliła obie ekipy w tabeli minionego sezonu. Tamte rozgrywki jednak zakończyły się jeszcze w zimie, a trener Górnika Marcin Lijewski w przedmeczowym wywiadzie mówił, że jest pełen uznania dla pracy, jaka wykonana została ostatnio w Mielcu.

Lijewski już po 12 minutach musiał przerwać mecz i poprosić swój zespół na rozmowę, bo nieoczekiwanie Stal prowadziła 7:5. Podziałało to na gospodarzy bardzo wymownie, bo po chwili oni wygrywali 12:9! Górnik dowiózł solidną przewagę do przerwy, ale nie był w stanie zatrzymać pogoni mielczan po zmianie stron.

Druga połowa to twarda walka, Stal prowadzona przez  Oliveirę z minuty na minutę zbliżała się do faworyta tego meczu, aż na 80 sekund przed końcem na tablicy wyników pojawił się remis!

Zabrzanie chcieli swoje akcje rozgrywać długo, Stal zaproponowała rywalom wysoką obronę. Niestety, zabrzanie znaleźli lukę w mieleckiej defensywie i złamali opór mielczan. W ostatniej akcji Biało-Niebiescy pomylili się i stracili nadzieje na remis i rzuty karne.