Sensacji nie ma, Górnik pokonał Stal

19:49, 20.11.2019 P.C Aktualizacja: 19:50, 20.11.2019

Po 30 minutach tego meczu można było mieć nadzieje na niespodziewane zwycięstwo SPR Stal Mielec. Stało się inaczej.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
Górnik Zabrze - SPR Stal Mielec 30:22 (15:14)

Najwięcej bramek zdobyli: Szymon Sicko 5, Krystian Bondzior, Krzysztof Łyżwa - po 4 (Górnik), Bartosz Wojdak - 6, Dzianis Valyntsau - 5, Hubert Kornecki i Paweł Wilk - po 4 (Stal).

Jeszcze w 36 minucie Stal remisowała na parkiecie faworyzowanego Górnika Zabrze. Tablica wyników wskazywała wówczas 16:16. Były to jednak ostatnie miłe chwile Biało-Niebieskich na Śląsku w środę wieczorem.

Do 50 minuty gospodarze zaliczyli siedem trafień, Stal odpowiedziała tylko trzy razy i Górnik przejął kontrolę nad meczem. Ostatnie chwile zawodów to spokojne powiększanie przewagi przez zabrzańską ekipą, której celem w tym sezonie są medale.