Duże emocje w Głogowie, SPR Stal jednak bez punktów

20:59, 13.10.2019 P.C Aktualizacja: 20:59, 13.10.2019

Do ostatnich minut decydowały się losy meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych pomiędzy Chrobrym Głogów i Stalą Mielec.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
Chrobry Głogów - SPR Stal Mielec 26:23 (12:12)

Chrobry: Stachera, Kapela 1 - Wawrzyniak 1, Zdobylak 2 (1/2), Podobas 4, Klinger, Babicz 3, Przysiek 4 (3/4), Tylutki 1, Marszałek 8, Orpik, Jamioł 1, Krzysztofik, Bekisz, Makowiejew 1.
Karne: 4/6.
Kary: 8 min. (Tylutki - 4 min., Krzysztofik, Makowiejew - 2 min.).

Stal: Andjelić, Wiśniewski - Wilk 5 (0/1), Krępa 2, Wypych 1, Mochocki 2 (0/1), Miedziński, Kornecki 4 (1/2), Grzegorek, Wołyncow 3, Adamczak 1, Chodara 2, Olszewski, Wojdak, Krupa 3.
Karne: 1/4.
Kary: 18 min. (Krępa, Wołyncow - 4 min., Mochocki, Miedziński, Adamczak, Olszewski, Krupa - 2 min.).

Sędziowie: Gnyszka, Stonoga (obaj z Opola).
Widzów: 800.

Mielczanie pojechali na Dolny Śląsk z wiarą w pierwsze zwycięstwo na wyjeździe, podbudowani przełamaniem się przed tygodniem na własnym parkiecie. Bardzo długo stawiali się faworyzowanym gospodarzom, a nawet prowadzili.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem to Stal przeważała 21:18 i w głogowskiej hali niektórzy już spodziewali się niespodzianki.

Stal jednak nie wytrzymała presji i nieco osłabła fizycznie, co przyniosło własne błędy. Rzut karny zmarnował Hubert Kornecki, a miejscowi odrobili dwa trafienia i nagle zaczęli odmieniać losy spotkania.

Mielczanie po 7. meczach PGNiG Superligi notują tylko 3 punkty za jedno zwycięstwo i są na przedostatnim miejscu w tabeli, wyprzedzają Azoty Tarnów.
Chrobry do 58 minuty zdobył aż siedem bramek pod rząd, Stal w tym czasie zanotowała aż trzy kary dwóch minut i nie potrafiła się przeciwstawić rywalowi. Na ofensywę gospodarzy odpowiedziała tylko z rzutu karnego, który wykorzystał Paweł Wilk. To nie mogło zabrać Chrobremu zwycięstwa.