SPR Stal Mielec rozegrała sparing z Azotami Puławy [FOTO]

01:31, 27.07.2019 M.B Aktualizacja: 14:13, 27.07.2019
Skomentuj

Wynikiem 36:29 dla gości zakończył się sparing pomiędzy SPR Stalą Mielec a Azotami Puławy. Był to drugi mecz kontrolny przed startem PGNiG Superligi.

Piłka ręczna, sparing
SPR Stal Mielec - Azoty Puławy 29:36 (17:17)

SPR Stal Mielec: Witkowski, Wiśniewski, Andelić – Wilk 3, Krępa 6, Wypych 3, Skuciński, Kozioł, Mochocki 1, Kornecki 3, Jędrzejewski 1, Valyntsau 1, Adamczak 3, Chodara 5, Dutka, Krupa 3.

Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Skwierawski 2, Łangowski 2, Podsiadło 6, Przybylski 3, Mchawrab, Adamczuk, Szyba 2, Rogulski 4, Grzelak, Moryń 2, Kowalczyk 3, Dawydzik 3, Gumiński 4, Seroka 5.

Drugi weekend ciężkich przygotowań do sezonu podopieczni Dawida Nilssona zakończyli grą kontrolną z Azotami Puławy. Mielczanie co prawda przegrali 36:29, lecz pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę pierwszą połowę.

Początek meczu należał do gospodarzy, gdyż „Czeczeńcy” po bramkach Piotra Krępy, Wiktora Jędrzejewskiego i Huberta Korneckiego prowadzili 3:1. Azoty nie pozwoliły jednak Stali odskoczyć na większą różnicę bramek, aczkolwiek Stal na niewiele pozwalała również gościom, dzięki czemu kibice zebrani tego dnia w hali przy ulicy Grunwaldzkiej byli światkami bardzo dobrego widowiska. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17.

Niestety drugie 30. minut należało już do mocno przebudowanego zespołu z Puław, gdyż Stali sił na równorzędną walkę starczyło jeszcze tylko na kilka minut. W 40. minucie podopieczni Michała Skórskiego objęli prowadzenie 25:20 i niemal pewne było, że nie oddadzą go już do końca. „Biało-Niebiescy” nie zamierzali jednak odpuszczać i dowodzeni przez Piotra Krępe i Michała Chodarę do samego końca walczyli o zniwelowanie strat, lecz ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem puławian 36:29.