Zamknij
REKLAMA

Jest terminarz PGNiG Superligi. Kiedy gra SPR Stal Mielec?

10:02, 17.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Już 30 sierpnia wystartują rozgrywki PGNiG Superligi mężczyzn sezonu 2019/2020. Nowością będzie przyznawanie dodatkowych punktów zespołom rozpoczynającym rywalizację w rundzie spadkowej. Zdobywcę tytułu Mistrza Polski poznamy 24 maja. 

W rozgrywkach wystartuje 14 zespołów, w tym beniaminek, drużyna SPR Tarnów, która zajęła miejsce spadkowicza, zespołu Arki Gdynia. Drużyny będą rozgrywać spotkania według systemu każdy z każdym (mecz i rewanż). Na podstawie klasyfikacji ustalanej na koniec rundy zasadniczej, drużyny, które zajmą miejsca od 1 (jeden) do 8 (osiem), rozpoczną zmagania o tytuł Mistrza Polski w rundzie finałowej systemem pucharowym. Drużyny z miejsc od 9 (dziewięć) do 14 (czternaście), rywalizować będą w rundzie spadkowej systemem każdy z każdym.

Po raz pierwszy przyznawane będą dodatkowe punkty drużynom przed startem rywalizacji rundy spadkowej. Będą one ustalane na podstawie miejsc zajętych na koniec rundy zasadniczej.

Liczba drużyn: 14 - PGE VIVE Kielce. Orlen Wisła Płock, Gwardia Opole, MMTS Kwidzyn, NMC Górnik Zabrze, Azoty-Puławy, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, KS SPR Chrobry Głogów, Energa MKS Kalisz, Sandra Spa Pogoń Szczecin, Energa Wybrzeże Gdańsk, MKS Zagłębie Lubin, SPR Stal Mielec, SPR Tarnów

SPR Stal Mielec rozgrywki rozpocznie od wyjazdowego meczu w Kielcach 31 sierpnia. Przed własną publicznością wystąpi tydzień później i podejmie Energa MKS Kalisz.

Pełny terminarz dostępny TUTAJ 

Zasady punktowania:

Zwycięstwo: 3 pkt
Zwycięstwo po rzutach karnych: 2 pkt
Przegrana po rzutach karnych: 1 pkt
Przegrana: 0 pkt

Runda zasadnicza: Drużyny rozgrywają spotkania według systemu każdy z każdym (mecz i rewanż). Mecze w rundzie zasadniczej muszą zakończyć się zwycięstwem jednej z drużyn. Jeżeli w podstawowym czasie rezultat spotkania będzie nierozstrzygnięty, zarządzane są rzuty karne. Bramki w nich zdobyte nie są zaliczane do wyniku końcowego i nie są uwzględniane w kryteriach ustalania klasyfikacji drużyn w trakcie rozgrywek i po ich zakończeniu.

Runda Finałowa: Drużyny rozgrywają spotkania systemem pucharowym, w którym zostaną rozegrane dwumecze (mecz i rewanż). Na podstawie klasyfikacji po zakończeniu rundy zasadniczej, drużyny, które zajęły miejsca od 1 (jeden) do 8 (osiem) uczestniczą w rundzie finałowej, a drużyny z miejsc od 9 (dziewięć) do 14 (czternaście) w rundzie spadkowej.

Runda spadkowa: Na podstawie miejsca zajętego w rundzie zasadniczej kluby otrzymują dodatkowe punkty w rundzie spadkowej:

- za zajęcie 9. miejsca – 6 punktów,
- za zajęcie 10. miejsca – 5 punktów,
- za zajęcie 11. miejsca – 4 punkty,
- za zajęcie 12. miejsca – 3 punkty,
- za zajęcie 13. miejsca – 2 punkty.

Zajęcie 14. miejsca nie będzie premiowane dodatkowymi punktami.

W rundzie spadkowej każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż, a drużyna, która zajęła po zakończeniu tej rundy miejsce:

– Dziewięć (9) do dwanaście (12) zachowuje prawo uczestnictwa w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021 i spełnia kryterium sportowe,
– Trzynaste (13) uczestniczy w rundzie barażowej,
– Czternaste (14) traci prawo uczestnictwa w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021 i nie spełnia kryterium sportowego

Mecze w rundzie spadkowej muszą zakończyć się zwycięstwem jednej z drużyn, a jeżeli w podstawowym czasie gry ich rezultat będzie nierozstrzygnięty, to zarządza się rzuty karne.

Runda barażowa: W rundzie barażowej drużyna, która zajęła miejsce trzynaste (13) w rundzie spadkowej rozgrywa dwumecz z drużyną, która zajęła drugie (2) miejsce w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn zgodnie z właściwym regulaminem rozgrywek I ligi w piłce ręcznej mężczyzn w sezonie 2019/2020. Zwycięzcą rundy barażowej jest zwycięzcą dwumeczu, który ma prawo uczestnictwa w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021 i spełnia kryterium sportowe.

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone