Ważne zwycięstwo SPR Stali w Szczecinie!

22:27, 30.03.2019 P.C Aktualizacja: 08:49, 01.04.2019

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przegrali w przedostatnim meczu rundy zasadniczej z SPR Stalą Mielec 28:31. W pierwszym meczu o utrzymanie szczecinianie ponownie zmierzą się ze Stalą, ale kto będzie gospodarzem zadecyduje ostatnia kolejka w której Pogoń zagra w Głogowie z Chrobrym, a mielczanie u siebie z Piotrkowem.

Piłka ręczna, PGNIG Superliga piłkarzy ręcznych
Sandra SPA Pogoń Szczecin - SPR Stal Mielec 28:31 (15:17)

Sandra SPA Pogoń: Zapora, Bartosik – Bosy 8, Krupa 8, Zaremba 6, Rybski 2, Jońca 1, Jedziniak 1, Krysiak 1, Fedeńczak 1, Wąsowski, Biernacki, Matuszak, Miłek
SPR Stal Mielec:  Andelic, Wiśniewski –  Kowalczyk 8, Krępa 5, Sarajic 5, Wilk 4, Rutkowski 3, Mochocki 2, Wypych 1, Skuciński 1, Rusin 1, Krupa 1,

Drużyny z Mielca i Szczecina przed meczem dzieliły raptem 3 punkty. Wygrana gospodarzy gwarantowała pewne 12 miejsce. Spotkanie od początku było bardzo szybkie i emocjonujące. Po 3 minutach było 2:3, natomiast w 7 minucie gospodarze prowadzili 5:4. W 15 minucie po bramce najskuteczniejszego w 1 połowie Arkadiusza Bosego wygrywali 15:11. Końcówka 1 połowy w wykonaniu szczecinian nie należała do najlepszych. Karnego nie rzucił Piotr Rybski, a 4 razy z rzędu trafili mielczanie i prowadzili do przerwy 17:15.

Druga część meczu zaczęła się od nierzuconego karnego w wykonaniu Bartosza Kowalczyka, ale chwilę później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 18:15. Szczecinianie długo gonili gości i udało się w 47 minucie po bramce Pawła Krupy, jednak w 57 minucie ponownie mielczanie wyszli na prowadzenie tym razem cztero-bramkowe. Zryw Pawła Krupy i kontra Dawida Fedeńczaka doprowadziła do stanu 28:29, jednak końcówka należała ponownie do mielczan, którzy wygrali ostatecznie 31:28.

Wygrana w Szczecinie, na którą bardzo mocno liczył trener Stali Michał Przybylski, stawia w nieco lepszej sytuacji Biało-Niebieskich przed rundą play-out o utrzymanie się w PGNiG Superlidze. Do zakończenia rundy zasadniczej w Superlidze pozostała już tylko jedna kolejka, która zdecyduje kto ostatecznie zagra w play-outach. Stal i Pogoń są jednak już skazane na walkę o utrzymanie i wszystko  rozpoczęcie play-outów ponownie zagrają ze sobą.

Wyniki kolejki:
Piotrków Trybunalski - MKS Kalisz  27 : 22
Arka Gdynia  -  Wybrzeże Gdańsk  34 : 42
MMTS Kwidzyn  - Azoty-Puławy  28 : 26
Vive Kielce  -  Chrobry Głogów  35 : 27
Wisła Płock  -  Zagłębie Lubin  28 : 20

Kolejne spotkanie, ostatnie w rundzie zasadniczej, SPR Stal Mielec rozegra w środę 3 kwietnia o 19:30 w Mielcu. Rywalem będzie Piotrkowianin Piotrków.