SPR Stal Mielec rozbiła Arkę Gdynia [FOTO]

16:09, 17.03.2019 P.C Aktualizacja: 21:10, 17.03.2019
Skomentuj Fot. Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / AI PGNiG Superligi Fot. Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / AI PGNiG Superligi

W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych wyjazdowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści z Mielca.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga mężczyzn
Arka Gdynia - SPR Stal Mielec 30:35 (11:20)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski – Całujek, Ćwikliński 3, Czaja, Jamioł 1, Jasowicz 5, Kamyszek 7, Przysiek 7, Rychlewski 6, Skwierawski, Wołowiec, Wolski 1

Stal: Andjelić, Wiśniewski – Dutka, Grzegorek, Kowalczyk 5, Krajewski 2, Krępa 7, Krupa 3, Mochocki 3, Rutkowski 4, Sarajlić 4, Skuciński 2, Wilk 1, Wypych 4

Pierwsza połowa tego spotkania to absolutna dominacja zespołu z Mielca, który jako pierwszy objął prowadzenie. Przewaga Biało-Niebieskich rosła ekspresowo. Po rzutach Wypycha i Kowalczyka w 11 minucie Stal przeważała 6:3, kolejne trafienie Wypycha i akcja na kole Krępy przyniosły przewagę 12:7 w 19 minucie.

Między 25 i 28 minutą trafiali tylko goście, cztery bramki z rzędu zdobyte przez Stal sprawiły, że do przerwy mielczanie wygrywali aż 9 bramkami! Była to potężna zaliczka przed zmianą stron.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 47 minucie doszli Stal na trzy trafienia, przegrywali 22:25. W 59 minucie zmniejszyli dystans do dwóch bramek 30:32, ale w ciągu kilkudziesięciu sekund Stal odpowiedziała trzema bramkami i zakończyła zawody pewnym zwycięstwem.

Najwięcej bramek dla Stali zdobył Piotr Krępa - trafił 7 razy i w tym elemencie zagrał ze stuprocentową skutecznością.  Nowy skrzydłowy Stali Szymon Krajewski zanotował dwa trafienia.

Już we wtorek 19 marca SPR Stal podejmie w Mielcu PGE VIVE Kielce. Początek tego spotkania o 20:00.