Piłkarze ręczni Stali wracają z Lubina bez punktów

20:07, 17.02.2019 P.C Aktualizacja: 20:13, 17.02.2019
Skomentuj Fot. AIS PGNIG SUPERLIGA Fot. AIS PGNIG SUPERLIGA

Wyprawa mieleckich szczypiornistów na Dolny Śląsk nie przyniosła upragnionego zwycięstwa.

Piłka ręczna, PGNIG Superliga mężczyzn
Zagłębie Lubin - Stal Mielec 29:26 (15:11)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki - Sroczyk 6, Mrozowicz 5, Kużdeba 4, Dawydzik 4, Dudkowski 3, Borowczyk 2, Gębala 2, Chychykalo 1, Moryń 1, Pawalczyk 1, Pietruszko 1, Jaszka, Stankiewicz, Szymyślik

Stal: Wiśniewski, Andjelić  - Krępa 7, Rutkowski 6, Sarajlić 5, Wilk 3, Mochocki 2, Janyst 1, Miedziński 1, Skuciński 1, Dutka, Grzegorek, Kowalczyk, Wypych.

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki
Widzów: 1102

W mieleckiej bramce zadebiutował nowy golkiper Goran Andjelić, zakontraktowany tuż przed meczem. Zagrał z 17-procentową skutecznością i wiele w defensywnych poczynaniach mielczan nie zdołał jeszcze zmienić.

Gospodarze prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, chociaż nie potrafili znacznie odskoczyć Stalowcom. Jeszcze w 50. minucie Zagłębie przeważało tylko dwoma trafieniami, w 58. minucie jednak zwycięstwo gospodarzy stało się oczywiste. Przy trzech bramkach straty Tomasz Mochocki trafił w poprzeczkę, a Miedziowi szybko powiększyli swoją przewagę do czterech trafień na mniej niż dwie minuty do końca zawodów. Takiego prowadzenia roztrwonić już nie mogli.

Zagłębie mogło zainkasować cenne punkty, które pozwalają tej drużynie marzyć o grze w play-off, głównie dzięki łatwym bramkom zdobytym po szybkich atakach. Gospodarze zanotowali takich trafień siedem, Stal ani jednego. Mielczanie męczyli się także przy rzutach z 9 metrów, na osiemnaście prób drogę do siatki piłka znalazła tylko w sześciu przypadkach.

Stalowcy nie wygrali od listopada i są już praktycznie skazani na walkę o utrzymanie. W rundzie play-out jednak wyniki z fazy zasadniczej sezonu nie będą się liczyć, gra rozpocznie się od nowa. Bezpośrednio do 1 ligi spadnie tylko jedna drużyna, kolejna zagra w barażach. Do końca części zasadniczej Stalowcom pozostało jednak jeszcze osiem spotkań.