SPR Stal Mielec sprawdzała swojego wychowanka

18:36, 22.01.2019 P.C Aktualizacja: 18:36, 22.01.2019
Skomentuj Michał Kozioł. Fot. SPR Stal Mielec Michał Kozioł. Fot. SPR Stal Mielec

Mielecki klub szczypiorniaka próbuje wprowadzić kolejnego młodego zawodnika do superligowego zespołu seniorów.

W miniony weekend SPR Stal sparowała z pierwszoligową Padwą Zamość. Mecz zakończył się zwycięstwem mielczan 32:22. W tym spotkaniu swój debiut w zespole seniorów zanotował junior mieleckiego klubu Michał Kozioł.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a w 11. minucie na prowadzeniu 5:4 byli nawet goście, lecz od tego momentu na parkiecie dominowali już tylko „Czeczeńcy”, którzy konsekwentną grą w obronie nie pozwalali rywalom na rzuty, a te bardzo skutecznie odbijał również Tomasz Wiśniewski. Po pierwszej połowie Stal prowadziła 16:10.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Po raz kolejny bardzo dobre zawody rozegrał nowy nabytek mielczan – Daniel Dutka, który tego dnia rzucił 6 bramek. Warta podkreślenia jest również postawa naszego wychowanka – Krystiana Witkowskiego, który w drugiej połowie zastąpił w bramce Tomasza Wiśniewskiego i odbił 7 na 17 rzutów.

Stal odniosła pewne zwycięstwo 32:22 i już w środę zagra ostatni sparing przez wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. Rywalem „Czeczeńców” będzie SPR Tarnów, a mecz rozegrany zostanie właśnie w Tarnowie.