Klęska Stali w Rudzie Śląskiej, w bardzo ważnym meczu

12:06, 27.10.2020 P.C Aktualizacja: 12:07, 27.10.2020
Skomentuj
reo

W 1 lidze futsalu PZPN doszło do meczu dwóch zespołów z dolnej części tabeli. Gwiazda Ruda Śląska podejmowała KF Stal i zapewne nie spodziewała się tak łatwego zwycięstwa.

Futsal, 1 liga PLF PZPN
SKS Gwiazda Ruda Śląska - KF Stal Mielec 17:6 (10:2)

Bramki dla Stali: Dawid Florian x2, Adrian Nowak, Tomasz Skowron, Dawid Stypa x2.

KF Stal: 1. Patryk Walczak - 10. Adrian Nowak, 5. Dawid Florian, 77. Damian Bożek, 7. Tomasz Skowron oraz 21. Maciej Ryba, 6. Dawid Stypa.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Mielczanie stawili się na Śląsku w zaledwie siedmioosobowym składzie. Do gry wrócił po kontuzji Tomasz Skowron, ale nie był w pełni gotowy. Wiadomo już, że na kilka miesięcy wypadł z gry Łukasz Skowron, tu powodem też jest kontuzja. Innych zawodników zatrzymały w Mielcu przede wszystkim mecze w ligach trawiastych, w których regularnie od lat występują.

Po 4 minutach gry było 2:2, co zwiastowało wieczór radosnego futbolu i być może - mimo wszystko - wyrównany mecz. Do przerwy jednak strzelali już wyłącznie gospodarze i szybko pozbawili Stalowców złudzeń.

Porażka w Rudzie to spory kłopot dla Stali, bo ta tkwi obecnie na miejscu spadkowym i do bezpiecznej pozycji już 4 punkty, a tam są dwa zespoły, które mielczan zdołały pokonać.

Kolejka 6 - 24-25 października
GKS Tychy    2-4    Futsal Nowiny
BSF Bochnia    7-1    Profi-Sport Wrocław
KS AZS UMCS Lublin    3-5    Górnik Polkowice
Kamionka Mikołów    3-4    Heiro Rzeszów
Gwiazda Ruda Śląska    17-6    Stal Mielec
Sośnica Gliwice     3-3    Unia Tarnów

Kolejka 7 - 7-8 listopada