Futsalowa Stal obroniła w Rzeszowie pozycję lidera

18:57, 19.01.2020 P.C Aktualizacja: 18:57, 19.01.2020

Mielczanie zrealizowali swój plan na ligowy wyjazd do Rzeszowa  i są samodzielnym liderem 2 ligi podkarpackiej futsalu PZPN.

Heiro II Rzeszów - KF Stal Mielec 2:6 (1:1)

Bramki dla Stali: Wątróbski, T. Skowron x2, Ł. Skowron, Tetlak, Ryba.

KF STAL: Piszczek - T. Skowron, Ł. Skowron, Wątróbski, Miazga, Dopart, Tetlak, Ryba.
Czerwona kartka: Piszczek  - 10 min, za faul.

Przed tygodniem mielczanie zremisowali 8:8 w z FT Zaczernie i zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. Remis sprawił, że nadal byli liderem, ale ich przewaga nad rywalami była iluzoryczna. Grając w niedzielne popołudnie w Rzeszowie z drugim zespołem Heiro musieli zapisać komplet punktów by bronić pierwszego miejsca.

Pierwsza połowa to kłopoty Stalowców. Szybko stracili swojego golkipera, którego fantazja poniosła poza pole karne, gdzie sfaulował atakującego rywala i z czerwonym kartonikiem opuścił boisko.

Karta odwróciła się po zmianie stron. W tym sezonie to już niemal zasada, że Biało-Niebiescy rozgrywają lepsze drugie połowy. Tak też było w Rzeszowie. Stal z łatwością rozbiła rywala, którego wcześniej w Mielcu pokonała aż 10:0.

Dzisiaj mielczanie nadal przewodzą w tabeli, a większość meczów do końca sezonu rozegrają we własnej hali.