PGE FKS Stal przegrała sparing z Wisłą Kraków [FOTO, WIDEO]

13:57, 18.01.2020 M.B Aktualizacja: 10:56, 22.01.2020

PGE FKS Stal Mielec w Myślenicach rozegrała sparingowe spotkanie z Wisłą Kraków. Biało-Niebiescy przegrali 0:1.

Piłka nożna, sparing
Wisła Kraków - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)

Ośrodek treningowy Wisły przy ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach

Bramka:
1:0 - 80 min. - Boguski

PGE FKS Stal Mielec: 29. Damian Primel – 5. Mateusz Żyro, 8. Maciej Urbańczyk, 9. Andreja Prokić, 11. Szymon Stasik, 17. Bartosz Nowak, 19. Adrian Paluchowski, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 23. Krystian Getinger (c), 24. Lukas Bielak, 25. Wojciech Lisowski i na zmiany: 1. Rafał Strączek, 2. Oskar Mazur, 3. Łukasz Seweryn, 12. Adam Kramarz, 15. Bartosz Sobczyk, 18. Bartosz Bajorek, 22. Mateusz Bodzioch, Robert Dadok, Kacper Sadłocha

Nie grają: Mateusz Dudek, Jan Kozłowski, Mateusz Mak – trening indywidualny

Trener: Dariusz Marzec

WISŁA Kraków: (I połowa) Lis - Burliga, Klemenz, Janicki, Sadlok - Pawłowski - Błaszczykowski, Żukow Savicević, Mak - Buksa oraz (II połowa) Buchalik - Bartosz, Wasilewski, Szota, Hołownia - Szot - Boguski, Basha, Chuca, Silva - Zdybowicz

[ZT]54934[/ZT]

Mecz odbył się w Bazie Szkoleniowej Wisły Kraków w Myślenicach, przy dużym zainteresowaniu kibiców. Przyjechało kilkuset fanów Białej Gwiazdy.

Nie było to wielkie widowisko, sparingowe spotkanie nie obfitowało także w sytuacje bramkowe. Pierwsza połowa była wyrównana, Wiślacy trafili w słupek i poprzeczkę bramki Primela, strzały Stalowców były blokowane lub mijały cel.

W drugiej połowie większą część mieleckiego zespołu stanowili młodzieżowcy, a nawet juniorzy. To odbiło się na poziomie gry Stali, Wisła wykorzystała niedoświadczenie młodych mielczan i zdobyła zwycięską bramkę. Stal miała świetną okazję na wyrównanie, strzał głową Sadłochy jednak został zablokowany i piłka wylądowała tylko na słupku.

W mieleckim zespole zabrakło Mateusza Maka, który trenuje indywidualnie. Był to pierwszy zimowy mecz kontrolny PGE FKS Stali Mielec.