PGE FKS STAL MIELEC – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:1

29. Damian Primel - 11. Szymon Stasik, 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger - 20. Grzegorz Tomasiewicz (90, 18. Bartosz Bajorek), 8. Maciej Urbańczyk, 16. Josip Šoljić (46, 24. Lukáš Bielák), 17. Bartosz Nowak, 10. Mateusz Mak - 14. Łukasz Janoszka (58, 9. Andreja Prokić).

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 2. Filip Modelski, 3. Aleksander Komor, 28. Kornel Osyra, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak, 27. Konrad Sieracki (69, 80. Mateusz Sopoćko), 7. Rafał Figiel, 90. Adrian Rakowski (85, 99. Iván Martín), 11. Łukasz Sierpina - 95. Marko Roginić.

Żółte kartki: Tomasiewicz, Urbańczyk  (Stal) - Osyra (Podbeskidzie).
Czerwona kartka: Filip Modelski (77. min, Podbeskidzie, za faul taktyczny).

Widzów: 2929
Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)

WIDEO W POLSACIE SPORT

Mecz rozpoczął się od uroczystego wręczenia koszulki meczowej z liczą 200 dla Krystiana Getingera – to spotkanie jest meczem numer 200 tego zawodnika w mieleckiej Stali, na szczeblu centralnym.

KULISY I OPINIE NA WIDEO

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi optycznej Stali,  która też udokumentowana została dwoma golami! Najpierw rzut rożny głową zamknął Mateusz Żyro, a dwie minuty później Mateusz Mak z zimną krwią uderzył w sytuacji sam na sam. Dopiero po stracie dwóch goli ruszyli goście, ale fenomenalną interwencją popisał się bramkarz Stali Damian Primel.

Kolejne minuty t to już zdecydowana ofensywa Podbeskidzia, które długimi okresami gościło na mieleckiej połowie. W najlepszej sytuacji znów błysnął Primel, broniąc sytuację sam na sam.  Goście całym zespołem angażowali się w akcje ofensywne, ale długo nie potrafili przebić się przez mocno cofniętych gospodarzy, którzy czekali na kontry. W 40. minucie powinno być 2:1, ale strzał na pustą bramkę minął słupek.

Wreszcie przyszła 42. minuta meczu i rzut karny dla gości po ręce Soljicia, który miał dzisiaj słabszy dzień. Primel wyczuł intencję Sierpiny, ale precyzyjne uderzenie przy słupku wpadło do siatki.

Dopiero po 10. minutach drugiej połowy Stalowcom udało się opanować zapędy przyjezdnych i odgryźć swoimi akcjami ofensywnymi.  Po godzinie zawodów mecz się wyrównał. Obie ekipy szukały kombinacyjnych rozwiązań, po mieleckiej stronie starał się zaskoczyć Nowak, goście odpowiedzieli strzałem w środek bramki.

W 77 minucie Stalowcy ruszyli z kontrą, która przerwana została faulem i czerwoną kartką Modelskiego. Grający w przewadze mielczanie świetnie odnajdowali się w szybkich atakach, ale brakowało im wykończenia by rozstrzygnąć ten mecz i emocje trwały do samego końca.

Wygrana z Podbeskidziem oznacza, że zimę Biało-Niebiescy spędzą na miejscu premiowanym awansem do PKO BP Ekstraklasy.

19 17

Ale mordownia. Ciężko się to ogląda. Cudem to wygrali. Trzeba się jednak cieszyć bo to nasi z Mielca 14:45, 30.11.2019

AnusiaAnusia

8 16

Tragedia, z gry piwinno byc 4-2dla górali nasza gra wyglądała żałośnie, nawet w przewadze nie potrafiliśmy nic zrobić
..poliwa skkadu odchodzi,jest szansa na utrzymanie 1 ligi w Mielcu 14:50, 30.11.2019

17 4

może odejdzie pół składu, ale dla lidera/wicelidera zaplecza ESY raczej nie powinno być problemu z uzupełnieniem składu...miasto niby ma zrezygnować ze stypendiów, ale podatki też mieli podnieść i nie podnieśli, to nie są samobójcy...Są tacy co chcą awansu i są tacy co awans jest wybitnie nie na rękę...Za kilka miesięcy zobaczymy, kto górą... 15:59, 30.11.2019

OlafOlaf

2 0

Aktualizacja: drugiej szansy awansu nie będzie.... 12:14, 01.12.2019

VoltVolt

0 0

Otoczka jest Ale wróbelki ćwierkają że w środku źle. Nie wiem czy będzie awans bo narazie to nie ma na niego kasy a te pół składu to właśnie przez kasę odejdzie i tak nierówno gra. 22:26, 01.12.2019

ObiektywnyObiektywny

21 6

Apel do piłkarzy! Wy łaski nie robicie ;) Jak tak dalej będziecie postępować to będziecie grać przy pustych trybunach! Żadnymi gwiazdami nie jesteście ! A olanie dzieciaków po meczu ( nie podejście do nich) świadczy tylko i wyłącznie o Was ! 16:16, 30.11.2019

KozakKozak

3 2

Słuchaj oni lache wykładają na trybuny pełne czy puste, liczy się to co w kieszenie, bardziej kieruj to do zarządu. Czasy piłkarzy, którzy wkładają zdrowie i serce w grę, już przemineły. Dlatego po co powtarzamy na cały ryj na trybunach nazwiska piłkarzy, którzy strzelili bramke? Za to dostają kasę, to ich praca, strzelają nie dla nas. 18:34, 30.11.2019

KozqkKozqk

7 3

Ale z tymi dziećmi to *%#)!& pokazali, bynajmniej kieszenie pełne i do szatni...zwykłe gowniarze, jestem za cofaniem stypendiów tym patałachom, ale tylko im. Mogą grać w 1 lidze za stawkę albo w podworkowych...też za stawkę...
18:40, 30.11.2019

Stal4everStal4ever

12 1

Trudna runda za nami, z wieloma zawirowaniami i trudnymi decyzjami... Ale jakoś wierzę w ten awans :) i chyba nie tylko ja...

16:36, 30.11.2019

GwiazdaGwiazda

2 0

Brawo Panie Poreba Popieram Pana 16:38, 01.12.2019

NiekibolNiekibol

12 5

A ja mam propozycję. Niech piłkarze po meczu podejdą do sektora rodzinnego, gdzie siedzą rodzice z dzieciakami i grzecznie kibicują bez kur... i tym podobnych. Pamiętam zakończenie rundy chyba z przed 1,5 roku kordon dzieciaków czekał i wszyscy piłkarze podeszli do nich. To jest narybek, który być może będzie zapełniał kiedyś mielecki stadion. A tymi co dzisiaj prawie przez cały mecz k.....li to bym się w cale nie przejmował, sami sobie opinię wystawiają . 16:46, 30.11.2019

1 5

Ależ proszę bardzo :) To dlaczego dzisiaj nie podeszli ? !! Do nikogo!! ? Łaska kibica na pstrym koniu jeździ ;) Nie będzie gry ,nie będzie wyników to sektor rodzinny będzie świecił pustkami :) a fanatycy będą trwać bo to jest ich styl życia . Możemy się droczyć argumentami na forum ale życie zweryfikuje raz dwa kto ma rację . 17:02, 30.11.2019

7 1

Na kibolach nic się nie zaczyna i nie kończy to zaledwie jakaś tam część trybun. Już raz udowodnili jak się obrazili i ich sektor stał pusty i nic się nie stało. Kiedyś z konieczności byłem na ich sektorze i wiem, że część z nich w ogóle nie jest zainteresowanych meczem. Wyrwali się mamuśkom spod spódniczek. 17:12, 30.11.2019

1616

4 4

Jak doszło do karnego? Przypadek? Ciekawe 17:08, 30.11.2019

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

LimboLimbo

1 17

To są wyrobniki nie piłkarze o czym pisać piłkarska wiocha z mielca 19:52, 30.11.2019

TfTf

6 1

Zal du..sciska 22:55, 30.11.2019

SzokSzok

15 1

Teraz właśnie wychodzi z nas wiocha i małomiasteczkowość ! Wstydzę się jak to czytam. Nasza Stal ma lidera i na pewno przezimujemy na podium a my ty jakieś żale z d.py piszemy zamiast się cieszyć bo od 20 lat takiego wyniku nie było. Ci co najbardziej tutaj płaczą to wchodzą na mecz prawie za darmo bo jak by mieli zapłacić jak my normalny bilet to Stal mieli by w tyle. Na ostatnim meczu piłkarzyki pajacyki a teraz piątki chcieli przybijać po wygranym meczu, kibice sukcesu. Szaczun dla rodzinnego i N za brak napinki. Teraz tylko odpalić z szatni zakały i dobrze zacząć na wiosnę. Czy wygrywasz czy nie ....... 10:01, 01.12.2019

Trenerze nasz!Trenerze nasz!

6 0

Ktos tu dostanie zawału!!! Proszę zawodnikom wytłumaczyć, że muszą skutecznie kończyć akcje bramkowe. Nonszalancja w wykończaniu szans na gole prowadzi potem do paniki we własnej obronie a niejeden kibic pewnie przeżywa palpitacje serca. Proszę z tym skończyć, bo inaczej ktoś się skończy. Powodzenia!!! 11:18, 01.12.2019

EhhhEhhh

2 1

I co z tego że wygrali skoro potem takie cenne zwycięstwo roztrwonią w meczach z ogonem tabeli. 16:03, 01.12.2019