Zamknij
REKLAMA

Wielkie święto amatorskiej piłki nożnej w gminie Padew Narodowa

13:31, 14.08.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 11 sierpnia na boisku piłkarskim LUKS Grunwald w Padwi Narodowej został przeprowadzony doroczny turniej piłkarski dla amatorskich drużyn z terenu gminy o Puchar Wójta. Turniej od wielu lat jest zakorzeniony w wakacyjnym kalendarzu imprez gminnych. Honorowy patronat sprawował sam gospodarz gminy wójt Robert Pluta, również Gmina Padew Narodowa była głównym sponsorem imprezy.

Wśród wielu znamienitych gości na turnieju wielką niespodzianką dla organizatorów była obecność wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, który przekazał organizatorom  piłki z własnym autografem, ale również podkreślił chęć swojego zaangażowania w sport w Gminie Padew Narodowa. Jedna z piłek trafiła do zwycięzcy turnieju rzutów karnych.

Obsadę sędziowską stanowili sędziowie z Mieleckiej Grupy Sędziowskiej OZPN, prowadząc całe zawody starannie i obiektywnie.

Turniej odbywał się w nowej, ciekawej formule, przyjętej w poprzednim roku przy organizacji zawodów z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Grano na dwóch boiskach o wymiarach 60x30m po 6 zawodników w polu plus bramkarz. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów, więc turniej rozegrano systemem każdy z każdym, w związku z tym każdy mecz był bardzo ważny gdyż cenny puchar i roczny prymat w gminie mogła wywalczyć jedynie drużyna , która zdobyła najwięcej punktów w całych zawodach. 

Wyniki gier:
Padew Narodowa – Zarównie 1:1
Przykop – Rożniaty 0:2
Padew Narodowa – Piechoty  2:1
Zarównie – Przykop 1:1
Zarównie – Rożniaty 1:0
Przykop – Piechoty 3:0
Padew Narodowa – Rożniaty 3:0
Zarównie – Piechoty 1:2
Padew Narodowa – Przykop 0:0
Rożniaty – Piechoty 1:1

Tabela grupy A:
1.Padew Narodowa SKWER    8pkt
2.Przykop    5pkt
3.Zarównie  5pkt
4.Piechoty  4pkt
Rożniaty  4pkt

O miejsce drugie i trzecie na podium rozegrano dodatkowy, widowiskowy konkurs rzutów karnych. Przystąpiono do nich ponieważ zespoły z Zarównia i Przykopa wywalczyły taką samą ilość punktów a mecz bezpośredni zakończył się remisem. W serii rzutów karnych szczęście dopisało zawodnikom z Przykopa, którzy tylko raz spudłowali, wygrywając w stosunku 4:3. 

Wszystkie zespoły na podium zostały uhonorowane pucharami, pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Każdy uczestnik zawodów otrzymał broszurę z historią sportu na terenie gminy Padew Narodowa  wydaną z okazji 20-lecia Grunwaldu.

Rozdano również nagrody indywidualne w postaci okolicznościowych statuetek i dyplomów.
Najlepszy bramkarz: Konrad Hyjek – Padew Narodowa
Król strzelców: Rafał Popiołek – Padew Narodowa – 5 goli

W przerwach między meczami, jako dodatkowa atrakcja dla wszystkich odbyły się 2 konkursy rzutów karnych, dla zawodników i kibiców oraz dla najmłodszych. Nagrodą była piłka z autografem ministra oraz medale.

Król jedenastek– Łukasz Janeczek – reprezentujący Piechoty, drugie miejsce Wiktor Nowak – Przykop.
Król jedenastek dla dzieci – Jakub Hyjek, drugie miejsce Maciej Mikiera

Dla wszystkich uczestników i gości przygotowano poczęstunek grillowy i napoje chłodzące, oraz budkę z lodami, watę cukrową i zjeżdżalnie dla dzieci.  

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone