Zamknij
REKLAMA

PGE FKS Stal w USA: pierwszy trening, pierwsze spotkania, zwiedzanie

10:51, 25.05.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Za nami dwa pierwsze dni amerykańskiego tourne piłkarzy PGE FKS Stal Mielec. Biało-Niebiescy dolecieli do Nowego Jorku w dwóch grupach 23 maja, a podczas pierwszego wspólnego posiłku odśpiewali chóralne „Sto Lat” obchodzącemu dzień wcześniej urodziny trenerowi Arturowi Skowronkowi.

Pierwszy dzień pobytu w USA upłynął Stalowcom na aklimatyzacji, wieczorem natomiast odwiedzili Manhattan.

24 maja był pierwszym dniem treningowym w USA. Mielczanie przeprowadzili zajęcia na kameralnym, wielofunkcyjnym boisku rankiem. Później uczestniczyli w wydarzeniach zaplanowanych przez organizatorów. Spotkali się z kibicami i pracownikami Polish & Slavic Federal Credit Union - jednego ze sponsorów amerykańskiej wyprawy.

Mielczanom Nowy Jork prezentował znany polonijny działacz, kibic Stali - Grzegorz Fryc, właściciel oraz prezes firmy Gram-X Promotions i zarazem prezes Pangea Network USA. Biało-Niebiescy pojawili się pod pomnikiem Króla Jagiełły, zobaczyli też Powstańczy Mural przy polskim Domu Narodowym. Dzień zakończył się wizytą na Times Square. Nie brakowało spotkań i rozmów z Polakami mieszkającymi w USA.

Trzeci dzień amerykańskiej wyprawy - 25 maja - to termin pierwszego meczu pokazowego. Będą to jedyne takie derby na świecie. PGE FKS Stal Mielec zmierzy się ze Stalą Mielec Nowy Jork, klubem grającym w USA od 15 lat, organizatorem wizyty PGE FKS Stali w USA. Mecz rozegrany będzie na drugim stadionie NYC Red Bulls – MSU Soccer Park, który usytuowany jest w Montclair, NJ na miejscowym State University.  Będą to jedyne takie derby na świecie! Piłkarze Stali Mielec New York przystąpią do tego meczu wzmocnieni najlepszymi polonijnymi zawodnikami z New Jersey, z którymi to występują razem w reprezentacji NYC Poland.  Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 25 maja o godzinie 2PM (czas miejscowy) - w Polsce to 20:00.

Amerykańskie tourne organizuje klub Stal Mielec Nowy Jork - na czele z prezesem Arturem Kurasiewiczem, nowojorska Stal odpowiada również za sfinansowanie pobytu Biało-Niebieskich za oceanem. Stal Mielec Nowy Jork świętuje 15-lecie swojego istnienia, Stal z Mielca w 2019 roku obchodzi 80-tą rocznicę założenia.

 

 

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Brawo Artur KurasiewBrawo Artur Kurasiew

1 0

Pozdrowienia z ulicy Spółdzielczej! 18:05, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone