Zamknij
REKLAMA

Ruszają rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

10:07, 22.03.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 24 marca 2019 roku startuje Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska. 

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Mielcu organizator i zarządca rozgrywek w celu uatrakcyjnienia ligi organizuje najpierw rozgrywki o Puchar Ligi (PL PZL), a dopiero później rundę rewanżową sezonu 2018/2019. Na początku lutego 2019 roku odbyło się V Walne Zebranie Członków Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu, które wybrało nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem Zarządu ponownie został wybrany Krzysztof Wieczerzak, a jego zastępcami Leszek Krępa i Jerzy Sobowski.

Sam projekt o nazwie Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska obchodził w ubiegłym roku swoje 15-lecie i jest ewenementem na skalę krajową. Zrzeszenie oferuje amatorskim klubom z powiatu mieleckiego udział w profesjonalnie zarządzanych i organizowanych rozgrywkach, a koszty tego udziału są naprawdę symboliczne. W sytuacji gdy monopolista w piłce nożnej tj. PZPN pobiera pieniądze i karze finansowo za „wszystko” Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska jest dobrą alternatywą. Dlatego też Zarząd Zrzeszenia już rozpoczął rozmowy z władzami i klubami z ościennych powiatów by namówić ich do przystąpienia w następnym sezonie do rozgrywek w Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Możliwe jest wówczas utworzenie nawet dwóch grup i zastosowanie systemu awansu i spadku. Otwartą drogę powrotu mają kluby, które w ubiegłym roku odeszły do rozgrywek PZPN jak również np. rezerwy drużyn z wyższych lig PZPN.

Organizator gwarantuje możliwość decydowania o ostatecznym kształcie i systemie rozgrywek za pośrednictwem swych przedstawicieli we władzach. Zainteresowanych zapraszamy do jak najszybszego kontaktu z władzami Zrzeszenia.

Rozpoczynające się 24 marca rozgrywki o Puchar Ligi odbędą się systemem pucharowym mecz i rewanż za wyjątkiem pierwszego spotkania barażowego właśnie w tę niedzielę, gdzie o wejście do fazy pucharowej powalczą Grom Krzemienica z Pławianką Orłów (godz. 11:00). Zwycięzca zmierzy się z Sokołem Partynia, a pozostałe pary tworzą: Kolorado II Retech – Madras Goleszów, Strażak Grochowe – LKS Zdziarzec oraz Janovia Janowiec – Wisła Giny Małe. Zwycięzcy awansują do półfinałów, a finał przewidziany jest na początku maja na neutralnym stadionie. Organizator poszukuje sponsora i patrona tytularnego do tych rozgrywek.

Runda rewanżowa sezonu 2018/2019 wystartuje 28 kwietnia,  a pozycji lidera będzie bronić zespół Janovi Janowiec. W tabeli strzelców z 13 bramkami przewodzi Marek Trela z LKS Zdziarzec.

Wyniki z meczów PALP, aktualną tabelę, strzelców  bramek, składy oraz inne dane można zaraz po meczach znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Zrzeszenia LZS  w Mielcu pod adresem www.lzs.mielec.pl.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone