To był futsalowy rollercoaster [FOTO]

01:59, 23.12.2018 P.C Aktualizacja: 01:59, 23.12.2018

W zaległym spotkaniu 2. kolejki 2 podkarpackiej ligi futsalu KF Stal Mielec, po meczu pełnym emocji, pokonała Górala Tryńcza.

Futsal, 2 liga
KF Stal Mielec - Góral Tryńcza 8:6 (4:1)

Strzelanie rozpoczęli niespodziewanie goście, mimo przewagi mielczan objęli prowadzenie 1:0 w 6. minucie. Odpowiedź Stali była ekspresowa. W 9. minucie prowadzili już 3:1 i kontrolowali mecz.

Po przerwie Stal szybko, bo już w 21. minucie, wyszła na przewagę 5:1 i wydawało się, że to będzie koniec emocji. Nic bardziej mylnego. W ciągu kilkudziesięciu sekund Góral odpowiedział trafieniem, a w 25. minucie dołożył kolejne i wrócił do gry.

Stal odgryzła się w 26. minucie i odskoczyła na 6:3, ale znów po chwili straciła dosyć wstydliwą bramkę i Góral nadal szukał remisu.

Zabawa na całego zaczęła się w 36. minucie, gdy przyjezdni doszli Stal już tylko na jedno trafienie, przy stanie 7:6. Mielczanie tracili bramki zbyt łatwo, przy własnych błędach.

Rozochoceni górale wycofali bramkarza i postawili wszystko na jedną kartę. Wytrzymali tylko kilkadziesiąt sekund. Strzałem przez całe boisko do pustej bramki w 37. minucie Stal odskoczyła na 8:6. Desperackie próby ofensywne goście w ostatnich sekundach nie przyniosły już powodzenia.

Po czterech kompletnych kolejkach KF Stal Mielec plasuje się na drugim miejscu w tabeli, ale do lidera GAP Zarzecze traci pięć punktów. W 2 lidze podkarpackiej rywalizuje sześć drużyn, tabelę zamyka Vivaldi Dukla.