Zamknij

Piłkarze dla Niepodległej

11:29, 21.11.2022 . Aktualizacja: 11:29, 21.11.2022
Skomentuj

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na stadionie sportowym w Chorzelowie rozegrano „Biało-Czerwony Turniej Piłkarski Oldboyów Gminy Mielec” o puchar Wójta Józefa Piątka. 

To już tradycja, że zawodnicy, którzy zakończyli swoją zawodową karierę piłkarską, spotykają się w okresie Narodowego Święta Niepodległości, aby w sportowy sposób uczcić wolną i suwerenną ojczyznę. W tym roku do rywalizacji przystąpiło trzy drużyny. 

W pierwszym meczu Oldboje Chorzelowa pokonali Oldbojów Podleszan 5:0, w drugim Podleszany wygrały z Chrząstowem 2:1, a w trzecim meczu decydującym o zwycięstwie Chorzelów pokonał Chrząstów 3:1. 

- Turniej był również okazją do przeprowadzenia  III Memoriału im. Izydora Krępy „Hiszpan”. – Izydor był zawodnikiem, którego wszyscy bardzo dobrze znaliśmy. Pomimo, że mieszkał w Borkach Nizińskich połowę swojego życia grał w Madrasie Chrząstów. Wielokrotnie spotykaliśmy się z nim zarówno na boisku jak i poza nim. Dziś nie ma go już z Nami ale kolejny raz rozgrywamy jego memoriał, aby zachować o nim pamięć – powiedział Krzysztof Wieczerzak, Prezes Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu. 

Pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody wręczyli Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Damian Małek dyrektor SOKiS.

 – Chciałbym Wam serdecznie podziękować, że przyjęliście nasze zaproszenie i wzięliście udział w „Biało-czerwonym turnieju”. To wspaniałe, że pomimo upływu lat wasz zapał do piłki nożnej nie zmalał. Na boisku zastawiliście dziś dużo wysiłku i serca, a to wszystko dla uczczenia wolnej Ojczyzny. Popracowaliście nad swoją kondycja fizyczną, umocniliście swój patriotyzm, spotkaliście się ze znajomymi, a to wszystko przy bardzo dobrej pogodzie, która dziś wam sprzyjała – zwrócił się do zebranych podczas dekoracji Józef Piątek. 

Wyniki rozegranych spotkań wyłoniły klasyfikacje końcową turnieju, która przedstawia się następująco:
I miejsce – drużyna z Chorzelowa
II miejsce – drużyna z Podleszan
III miejsce – drużyna z Chrząstowa

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników:
Adam Pazdro – najlepszy zawodnik turnieju
Jerzy Wypasek – najlepszy bramkarz turnieju 
Piotr Gamracy – najlepszy napastnik turnieju
Andrzej Zawierucha - najlepszy obrońca turnieju


 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

NAUKA !NAUKA !

1 0

COŚ DLA MŁODYCH W SZKOLE ŚREDNIEJ

http://www.wm.umg.edu.pl/specjalnosc/4484

WIATRAKI NA MORZU TEŻ KTOŚ BĘDZIE MUSIAŁ OBSŁUGIWAĆ ?


Absolwenci studiów w zakresie Zarządzania Eksploatacją Elektrowni Wiatrowych obok kompetencji zawodowych, typowo inżynierskich, posiadają również kompetencje kierownicze, menedżerskie. Są przygotowani do zarządzania projektami inżynierskimi związanymi z budową i eksploatacją morskich i lądowych elektrowni wiatrowych. W szczególności posiadają umiejętności prowadzenia negocjacji, skutecznego komunikowania się ze współpracownikami, przełożonymi, a przede wszystkim z klientami, przygotowania dokumentacji biznesowej i technologicznej, oceny możliwych wariantów rozwiązań i wyboru rozwiązania optymalnego.
Studia trwają 3,5 roku (7 semestrów). Absolwent otrzymuje dyplom inżyniera, uprawniający do podjęcia pracy m.in. firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach związanych z budową morskich elektrowni wiatrowych, podmiotach związanych z eksploatacją elektrowni wiatrowych.
Program studiów obejmuje przedmioty ogólne, język angielski, podstawowe, kierunkowe i specjalistyczne w zakresie zgodnym z obowiązującymi standardami kształcenia.
Program studiów obejmuje praktyki przemysłowe w zakładach pracy związanych z budową i eksploatacją elektrowni wiatrowych. Dla najlepszych studentów istnieje możliwość odbycia praktyki m.in. w firmie PGE Energia Odnawialna S.A.
Podstawą przyjęcia na studia jest konkurs świadectw! 10:17, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%